Free songs
Domů / Tipy a rady / Fotopasti mají různý dosah. Jak vybrat tu správnou
Fotopasti mají různý dosah. Jak vybrat tu správnou

Fotopasti mají různý dosah. Jak vybrat tu správnou

Při výběru fotopasti je zapotřebí dávat pozor na spoustu technických parametrů. Jedním z nich je i dosah fotopasti. Ten totiž zaručuje na jakou vzdálenosti pořídíte kvalitní snímek, kde bude jasně vidět, jaké zvíře se pohybuje v okolí nebo půjde zřetelně vidět tvář zloděje. Na co si tedy dát při výběru fotopasti pozor, pokud řešíme především otázku dosahu?

Jaký má fotopast dosah?

Pokud si položíme tuto otázku, musíme rozlišit dva druhy dosahu.

  • dosah PIR pohybového senzoru
  • dosah nočního přísvitu

Starší modely nebo méně kvalitní zařízení disponují dosahem pohybového senzoru zhruba 8 až 15 metrů. K dispozici je poté přísvit. Pokud však fotopast nedisponuje kvalitnějším pohybovým senzorem, přísvit je k ničemu, protože reálně nedosáhne dále, než zmíněný senzor.

Proč je důležité dávat si pozor na dosah přísvitu a pohybového senzoru

Fotopast může disponovat výborným dosahem přísvitu, ale pokud dosah pohybového senzoru je omezený například na 15 metrů, je vám silný přísvit z praktického hlediska k ničemu. Přestože přísvit dosvítí na vzdálenost dvaceti metrů, pohybové čidlo fotopasti se neaktivuje a nebude pořízen snímek. Zařízení spustí čočku v momentě, kdy se objekt dostaví na vzdálenost alespoň 15 metrů.

Dávejte si pozor při nákupu fotopasti

Právě v tomto bodě vzniká většina zklamání při nákupu fotopasti. Výrobci často udávají pouze jeden údaj o dosahu fotopasti. A hádejte který? Ano je to dosah přísvitu. Ten je zpravidla větší, než samotný dosah pohybového senzoru. Při reálném zkoušení fotopasti je pak deklarovaná vzdálenost nesmysl, protože PIR čidlo nemá takový dosah jako přísvit.

Ideální stav je v momentě, kdy oba dosahy mají přibližně stejnou hodnotu. V takovém případě pořídíte kvalitní snímky za každé situace.

O makawiel@email.cz

Nahoru