Free songs
Domů / Tipy a rady / 5 oblastí, jak CRM software prospěje vašemu podnikání
5 oblastí, jak CRM software prospěje vašemu podnikání

5 oblastí, jak CRM software prospěje vašemu podnikání

Náš zákazník, náš pán. Řídíte se tím? Pokud vám jde především o zisk a na potřeby klientů příliš nehledíte, není divu, že vám byznys nevzkvétá tak rychle, jak byste čekali. Ale to se může zlomit v okamžiku, kdy se přeorientujete na zákazníky. Platí to ve všech oborech, bez ohledu na povahu produktů či služeb. Přijmete-li fakt, že právě lidé nakupující vaše produkty/využívající vaše služby jsou pro vaše podnikání nejdůležitější, pocítíte okamžitou změnu. 

Ale jak jít zákazníkům vstříc? Neobejdete se bez dat, které vám pomůže získat vhodně zvolené CRM řešení. A nejen to – praktických výhod je daleko více.

1) Upevnění vzájemných vztahů

Čím více toho budete o svých zákaznících vědět, tím lépe se o ně postaráte. A prohloubíte vzájemný vztah, čímž si zajistíte jejich loajalitu. Raději příště opět nakoupí i vás, než aby riskovali, že jim konkurence neposkytne prvotřídní servis na míru.

 

2) Úspěšnější křížový prodej

Když poznáte zákazníkovy potřeby, dokážete mu nabídnout i další produkty a služby. S CRM systémem dostává cross-selling jiný rozměr a efektivita jde prudce nahoru.

3) Efektivnější týmová komunikace

Obrovskou výhodou CRM systému je sjednocení komunikace a možnost vzájemného sdílení dat. Kolegové si nebudou vyměňovat papírky a komplikovaně přeposílat podklady – vše najdou na jednom místě a budou moct na jednom projektu pracovat koordinovaně ve stejnou dobu.

4) Úspora času

CRM systémy jsou navrženy s ohledem na intuitivní ovládání. Šetří uživatelům čas a ve finále i peníze. Disponují funkcemi pro automatizaci mnoha úkonů (např. analýzy a reporty) a je radost s nimi pracovat.

5) Menší riziko ztráty klienta

Statistika hovoří jasně: když se o klienta stará pouze jeden člen týmu, pravděpodobnost „opotřebení“ (= klient po určitém čase zvolí konkurenci) je cca 40 %. Když o něj pečuje pět a více zaměstnanců (což je díky CRM systému snadné), riziko klesá na zanedbatelných 5 %.

Stále jste se nerozhodli? Přečtěte si tento CRM blog – najdete v něm spoustu praktických informací, které vám zodpoví základní otázky a usnadní výběr systému.

 

Tip pro Vás: Profesionální copywriting za rozumné peníze.

 

O makawiel@email.cz

Nahoru