Free songs
Domů / Ostatní / Acer chce hlídat naše zdraví
Acer chce hlídat naše zdraví

Acer chce hlídat naše zdraví

Budoucnost velí: „Minimalizujte!“ a to v podstatě v každém směru. Týká se to samozřejmě i výpočetní techniky s ní spojených technologií, kupříkladu monitorů. Ty se budou v budoucnu co nejvíce zmenšovat.

Acer totiž nyní představil svůj Air monitor, což je v podstatě velice nenápadná krabička, která posunula Acer do světa internetu a zařízení pro zlepšování životní kvality života. Tento monitor hlídá kvalitu ovzduší, ale také teplotu, vlhkost a také úroveň CO2. Samozřejmostí jsou i organické částice a prašnost. Nadměrné hodnoty se budou zobrazovat majiteli v mobilním telefonu díky speciální aplikace, popřípadě přímo na internetu.

Vše se však bude dát kontrolovat i pomocí malé diody na krabičce, která je identifikátor kvality ovzduší. Možná si říkáte, k čemu taková krabička je vlastně dobrá? Odpověď je velmi jednoduchá. Jedná se o velice efektivní nástroj jako pečovat o své zdraví co nejpohodlnější cestou.

Přílišná prašnost a obsah organických částic v ovzduší je příčina mnoha respiračních onemocnění a také oslabování imunity našeho těla. Navíc příliš vysoká hodnota CO2 v místnosti způsobuje nadměrnou únavu a zhoršenou schopnost koncentrace.

Monitoringové přístroje se hodí jak do kanceláří, tak také do běžných domácností, především pak ložnic a dětských pokojů, kde se starají o kontrolu prostředí, ve kterém trávíme celou noc. Pokud se vím tato věcička zamlouvá, musíte si ještě počkat, protože momentálně není jasné, zda na náš trh vůbec dorazí. Ohlédnout se můžete také po srovnatelných zařízeních, kterých však není příliš. Mezi ně patří například Netatmo ve svém interiérovém modulu.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru