Free songs
Domů / Hardware / Apple vyvíjí skládací zařízení s ohebným displejem
Apple vyvíjí skládací zařízení s ohebným displejem

Apple vyvíjí skládací zařízení s ohebným displejem

Apple se připravuje na budoucnost a hledá možnosti jak vyrobit co nejkompaktnější zařízení. Řešením pro něj je skládací zařízení s ohebným, dotykovým displejem. Prozrazuje to alespoň nově patentovaná přihláška, kterou Apple podal minulý týden patentovému úřadu.

Samozřejmě nemůžeme očekávat, že se hned v příštím roce objeví nový iPhone Xl s ohebným displejem a velikostí krabičky od sirek. I přesto se však jedná o velmi důležitou zprávě ve světě mobilních zařízení jako takových. Mnoho asijských výrobců se totiž již dlouhé roky snaží přijít na to, jak tento oříšek rozlousknout, ovšem nedaří se jim.

Ohebné displeje jsou nedokonalé a mají mnoho kompromisů. Může dojit k jejich poškození, nejsou tak citlivé a hůře se ovládají. I přesto však společnost Apple věří, že dokáže tyto problémy snadno odbourat a převést ohebné displeje do skutečně použitelné podoby.

Apple ve svém patentu obecnějších způsobem popisuje technologické řešení jednotlivých vrstev displeje, ovšem nezmiňuje pro jaká zařízení by mohl být tento typ displeje využíván. Hovoří se pouze o všeobecných elektronických zařízeních, kterými mohou v budoucnu být například tablety či telefony, ale třeba i takový MacBook.

Ovšem Apple nic nepodceňuje a krom vlastního vývoje si společnost zamluvila také dodávku ohebných displejů od společnosti LG.  Kdo bude první a kdy se dočkáme displejů, které budeme moci na ruce nosit například jako náramek? Na odpověď si ještě zřejmě budeme muset nějaký ten pátek počkat.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru