Free songs
Domů / Uncategorized / Drony pro užitek i zábavu
Drony pro užitek i zábavu

Drony pro užitek i zábavu

Předchůdci dronů byly bezpilotní letouny, které mají překvapivě dlouhou historii. První vzlétl již v roce 1916. V následujících letech byla bezpilotní letadla zdokonalován a využívána především k vojenským účelům. V moderní době v souvislosti s postupnou miniaturizací se vyvinuly drony, které jsou stále dokonalejší.

Mají široké možnosti využití jak pro komerční účely, tak pro pouhou zábavu. Dnes jsou to malá zařízení obvykle čtvercového tvaru, ovládaná na dálku. Jejich největším přínosem je schopnost pořizovat fotografie nebo natáčet filmové záběry ze vzduchu, které doposud mohly být pořízeny pouze z vrtulníku. Jejich dalším praktickým využitím je schopnost donést například potraviny, poštu či jiné zboží do těžko přístupných oblastí.

Kategorie dronů

Základní dělení je podle tvaru konstrukce a její složitosti. Jednodušší konstrukci mají Drony X, o poznání odolnější a stabilnější jsou Drony H. Vedle těchto základních parametrů se zákazník může zaměřit i na další funkce, jako je rychlost, dosah ovládání, použitý materiál, výdrž baterie, délka letu, nebo ovládací systémy dronu. Záleží také na tom, jak často chce zákazník dron používat. Pro příležitostné létání je vhodný např. Fleg Pioneer s kamerou nebo Parrot Hydrofoil New. Dronem pro četnější létání je typ BRQ 230 30cParrot Swing. Pro fandy, kteří se této zábavě budou věnovat každý den je určen dron Forever dron VORTEX DR-300 a Kvadrokoptéra Dromid.

Další parametry

Výkon dronu závisí m.j. také na počtu vrtulí, přičemž platí, že čím více vrtulí, tím vyšší výkon. Existují trikoptéry se třemi, hexaportéry se šesti a oktoportéry s osmi vrtulemi. Pro klasické venkovní létání jsou nejžádanější variantou kvadrokoptéry. Jsou odolné vůči větru a unesou i kameru. Dále si lze vybrat dron s kamerou nebo bez ní. Záleží, zda chcete pouze létat, nebo i natáčet. Jsou i drony s online přenosem do mobilu či tabletu.

Většina dronů je uzpůsobena pro létání venku a jsou dražší díky nabídce více funkcí a odolnosti vůči větru. Indoorové drony jsou menší a levnější a určeny jsou především pro zábavu dětí.

Kde dron pořídit

Pro pořízení jsou ideální eshopy, nabízí jak drony pro děti, tak i pro opravdové znalce. Pro děti a začátečníky jsou vhodné například drony od firmy Syma. Nejžádanější jsou drony v cenové relaci 5-15 tisíc Kč. Dražší drony mají více funkcí, jako je například GPS navigace, automatický návrat na místo odletu, nebo full HD rozlišení, což znamená kvalitní a ostré snímky.

O makawiel@email.cz

Nahoru