Free songs
Domů / Internet / Facebook rozjíždí vlastní seznamku
Facebook rozjíždí vlastní seznamku

Facebook rozjíždí vlastní seznamku

Sociální síť Facebook bude nově nabízet vlastní seznamku, která je dlouho očekávanou záležitostí. Vyzkoušet si jí můžete i vy, ovšem má to jednu malou podmínku a to být v Kolumbii.

Facebook Dating

Právě zde totiž Facebook spustil první veřejný test své nové služby Facebook Dating. Nejedná se však o samostatnou aplikaci, ale o dílčí funkci do mobilního Facebooku a to pro systémy Android a iOS. Desktopová verze prozatím není v plánu.

Facebook je obří síť, která je velmi těsně propletena a proto muselo být vyřešeno jak zachovat účastníkům seznamky alespoň minimálního soukromí a anonymity. V seznamce se proto používá i druhý profil, který si z hlavního vezme jen křestní jméno, pohlaví a věk. Poté se již jen nahraje několik fotek, z mobilu či Instagramu. Následuje odpověď na několik otázek, které uživatele představí světu.

Kdo koho uvidí?

V seznamu se následně budou zobrazovat profily, které se vyskytují v okruhu jednoho sta kilometrů dle polohy telefonu. Zároveň nehrozí, že se vám zobrazí přímo vaši přátelé. Ovšem jejich přátelé již ano. Stejně se seznamka bude vyhýbat i blokovaným uživatelům.

Cílem Facebook Dating je především propojit dvojici ve skutečném světě, bude pracovat také se skupinami a hlavně pak s událostmi, na které můžete následně společně vyrazit.

Jedná se tak v podstatě o něco propracovanější Tinder. Zda se aplikace uchytí a bude se šířit i do dalších států je otázkou času. Potenciál tu ovšem rozhodně je.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru