Free songs
Domů / Ostatní / Fotopast je skvělý nástroj na zloděje
Fotopast je skvělý nástroj na zloděje

Fotopast je skvělý nástroj na zloděje

Existuje několik bezpečnostních mechanismů, které mohou zabezpečit váš domov a majetek. Jedním z oblíbených nástrojů jsou takzvané fotopasti. Tato zařízení sloužila prvotně k jinému účelu, k zachycení zvěře v lese. Byla hojně využívána myslivci a ochránci přírody. Poslední roky našla však využití i v soukromém sektoru na ochranu majetku. Co taková fotopast umí a jaké jsou její možnosti?

Na jakém principu funguje fotopast

Fotopast funguje na velmi jednoduchém principu. Ve zkratce se jedná o fotoaparát, který má v sobě zabudované čidlo, které v případě pohybu a změny teploty, zaznamená fotografii či sekvenci videa. Jednotlivé fotopasti se liší. Například fotopasti acorn patří mezi nejkvalitnější zařízení na trhu a disponují řadou užitečných funkcí.

Jaké funkce můžete u fotopastí hledat

Jednotlivé modely fotopastí nabízí rozličné funkce. Podle nich se odráží konečná cena zboží. Předtím, než se rozhodnete vybírat fotopast, si dobře promyslete, na co ji budete využívat. To vám usnadní pozdější rozhodování o tom, jaké funkce jsou pro vás užitečné.

Jednou z nejdůležitějších funkcí, kterou by měla disponovat každá fotopast, je GSM modul. Toto rozšíření vám umožní pořízený snímek odeslat na mobilní telefon nebo na email. Pokud tedy plánujete využívat fotopast acorn k ochraně majetku, vybírejte pouze model s GSM modulem.

Další rozšíření je v podobě úhlu snímání. Na trhu existuje široké snímání 100° nebo běžné snímání s úhlem 56°. Rozdíl je patrný při pohledu na pořízené fotografie. Zatímco širokoúhlé snímání zachytí místnost od stěny ke stěně, normální snímání pouze menší část místnosti. Máte však své ale. Širokoúhlé snímání je skvělé, ale objekty na fotografii jsou vzdálené. Pokud tedy chcete střežit konkrétní prostor, je lepší sáhnout po osvědčené klasice.

O makawiel@email.cz

Nahoru