Free songs
Domů / Software / Google podporuje české vývojáře
Google podporuje české vývojáře

Google podporuje české vývojáře

Společnost Google se rozhodla, že udělá české vývojáře lepšími vývojáři a to prostřednictvím iniciativy Digitální garáž, prostřednictvím které může kdokoliv využívající služby Googlu začít kurz programování. Aby Google motivovatl vybral dva startupy vzniklé v rámci této iniciativy a jejich autory pošle do Silicon Valley. Snahou Googlu je především podpořit lokální vývojáře a jejich konkurenceschopnost ve světě.

Silicon Valley

Dva šťastné projekty zasponzoruje Google finančně, a navíc jejich autory pošle na bootcamp přímo do svého hlavního sídla v Silicon Valley. Chce tím především motivovat všechny, kteří přemýšlení o zapojení se do iniciativy Digitální garáž, která je určená jako pro jednotlivce, tak i celé společnosti v Česku. Naše země má poměrně dost kvalitní vývojáře a v tabulkách se držíme poměrně vysoko. V globálním měřítku úspěšnosti našich startupů jsme na tom však dost mizerně a to samé platí i pro počet ženských programátorek.

Digitální garáž

Projekt od Googlu s tímto jménem má za cíl především naučit zájemce novinky ze světa technologií, digitálního internetového marketingu a nástrojů, které usnadňují a zlepšují oblast podnikání. Celý projekt je pro zájemce zcela zdarma a již nyní se chlubí 50 tisíci absolventy, i když původní plánované číslo bylo pouhých 20 tisíc. Projekt je zaměřený jak na jednotlivce tak i firmy a celý se absolvuje online. Firmy v 87% případů po absolvování kurzu uvádějí že plánují změny ve svém podniku a 99% z nich potvrzuje změnu online aktivity.

Projekt nekončí

Právě proto, že jsme v porovnání se zbytkem světa dost pozadu, bude iniciativa i nadále pokračovat. A právě projekty Gamee a Spendee by měly být pro všechny zájemce velkou motivací.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru