Free songs
Domů / Hry / Interaktivní filmy od netflixu
Interaktivní filmy od netflixu

Interaktivní filmy od netflixu

Netflix patří mezi nejpopulárnější streamovací platformy současnosti. Doposud se však zaměřoval pouze na filmy a seriály. Ovšem na konci tohoto roku by chtěl svým divákům nabídnout novinku v podobě interaktivních filmů a her, do kterých bude moci divák přímo zasáhnout.

Film se bude chovat přesně jak chcete

Podobný pokus má Netflix již za sebou s titulem Puss in Book: Trapped in an Epic Tale, kde divák v určitých momentech svými rozhodnutími ovlivnil děj. Aktuálně společnost pracuje na adaptaci oblíbené hry Minecraft: Story Mode, která půjde opět hrát skrze webový prohlížeč, nebo aplikaci. Do klasické hry mají tyto hry daleko, ale větší interaktivitu pro diváka a možnost ovlivnit směřování tu divák rozhodně nalezne.

Zda se bude po Minecraft: Story Mode, Netflix pouštět i do dalších snímků se prozatím neví. My si však dokážeme do budoucna představit film, který bude obsahovat několik dějových odboček a rozdvojené a divák si bude moci svobodně vybírat, jak se hrdina filmu v klíčové situaci zachová, což bude ovlivňovat i budoucí dějový vývoj.

Jak by mohla vypadat budoucnost

Pro filmový štáby by to znamenalo vytvoření v podstatě hned několika filmů v jeden okamžik. Dokážeme si představit vytváření snímků, s hlubokými morálními dilematy, kdy by se musela skupina přihlížejících diváků, například členů rodiny, která film sleduje, domluvit, kam by chtěly, aby sledovaný snímek směřoval. Zda se však něčeho takového dočkáme je jen otázkou technologie a budoucnosti.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru