Free songs
Domů / Ostatní / Konzole nebo počítač: Věčné dilema
Konzole nebo počítač: Věčné dilema

Konzole nebo počítač: Věčné dilema

Chytlo vás hraní her a nevíte, zda si pořídit herní počítač či herní konzoli? Chcete překvapit svého potomka dárkem, který si dlouho přeje a nemůžete se rozhodnout, co bude pro něj lepší? Konzole a herní počítače jsou „rivaly“ již od osmdesátých let a říci jednoznačně, která varianta je pro vás nebo vaše díte lepší, nelze. Přesto existuje několik podnětů, které vám mohou pomoci ve vašem rozhodování.

Kolik chcete investovat?

Při každém nákupu se většina lidí ohlíží na peníze a nákup herního zařízení není výjimkou. Na první pohled se zdá mnohem levnější herní konzole, ovšem v konečném výsledku je cenový rozdíl nižší než byste čekali. Když se rozhodnete pro konzoli zjistíte, že tím vaše placení nekončí. Jako první vás zarazí vyšší cena her, mnohem vyšší. Zkuste si spočítat, kolik utratíte za jednotlivé hry během dvou let. Výsledná částka vás možná překvapí a řeknete si, že herní počítač střední třídy vyjde téměř na stejnou částku. Využijte k nákupu Datart slevový kupón a pořiďte si herní počítač nebo konzoli ještě levněji. Multiplayerové hraní je zpoplatněno, což některé hráče překvapí.

Při výběru také mějte na paměti, že herní konzole mají mnohem delší životnost než herní myš a klávesnice.

Výběr her

U počítačových se vám nestane, že budete chudší o poplatky za autorské licence. Pro nezávislé vývojáře je lepší jednoznačně počítač, čehož je škoda nevyužít. Konzole tak velký výběr her nemají, ovšem zase se mohou pochlubit exklusivními tituly. Pokud se rozhodnete pro herní konzoli, tyto exklusivní tituly si pořiďte za nižší cenu, na jejich zaplacení můžete využít Euronics slevový kupón.

Další využití

S herní konzolí toho moc dalšího nenaděláte, ovšem herní počítač můžete využít i k dalším běžným činnostem, což se hodí zejména studentům. Prohlížení videí, psaní úkolů a využití některých aplikací herní počítač běžně umožňuje. Pokud se přece jen rozhodnete pro herní konzoli, možná ještě chvíli počkejte. Již nějakou dobu je očekávaná nová generace konzolí, ovšem nikdo neví, kdy přesně vyjde. Mohli byste později svého nákupu litovat.

 

O makawiel@email.cz

Nahoru