Free songs
Domů / Internet / Muskův internet Starlink
Muskův internet Starlink

Muskův internet Starlink

Elon Musk má v plánu poskytovat internet lidem z celého světa. Bude se jmenovat Starlink a chce pracovat na bázi satelitní konstalace. Bude poskytovat Gigabitové připojení s velmi nízkou latencí po celé Zemi. Navíc díky vlastním raketám je tento megalomenský projekt pro Muska poměrně snadno realizovatelný.

Starlink

Starlink je jméno projektu, který by měl vnést internet všem lidem po celém světě. Jedná se o projekt vizionáře Elona Muska, muže který stojí za Tesla Motors či SpaceX. Starlink je projekt, který přinese satelitní internet lidem po celé Zemi, se zaměřením na oblasti, kde je internet málo či zcela nedostupný. Celá síť se bude skládat ze dvou vrstev satelitů, které budou komunikovat na rozdílných frekvencích, těch by mělo být celkově až 12 tisíc.

Tisíce satelitů na oběžné dráze

Na vyšší oběžné dráze se bude pohybovat 4 425 umělých družic, které se usídlí 1 126 kilometrů nad zemským povrchem. Nižší vrstva bude tvořena 7 528 satelity, které se budou pohybovat ve výšce 320 kilometrů. Obří soustava se bude synchronizovaně pohybovat po svých oběžných drahách, což znamená, že se nebude jednat o geostacionární družice, které by vůči Zemi stály na jednom místě.

Tam kde to není možné

Cílem projektu je přinést internet do zemí, kde je chycení internetu velice problematické či zcela nemožné. Samozřejmě jde především o velký byznys, jelikož do této oblasti spadají téměř 4 miliardy lidí. Pokrytí se bude hodit i v rozvinutějších aglomeracích.

Během sedmi let by se na oběžnou dráhu měly vznést všechny satelity a to prostřednictvím rakety Falcon 9, kterou provozuje Muskova společnost SpaceX. Na dopravě tak Starlink ušetří nemalé peníze. Tento systém by pak měly využívat všechny vozy Tesla a díky tomu budou připojeny k internetu kdekoliv na světě.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru