Free songs
Domů / Ostatní / Na velikosti nezáleží, ale výkon, to je jiná
Na velikosti nezáleží, ale výkon, to je jiná

Na velikosti nezáleží, ale výkon, to je jiná

Herní PC je jako každá jiná věc do domácnosti. Kupujete ji za nějakým účelem, máte představu, co s ní chcete dělat a podle toho vybíráte parametry. Úplně stejně to funguje s herním PC. Určujícím faktorem výběru by měl být požadovaný výkon PC. Ten stanovíte podle toho, jaké hry chcete hrát. Pro každého je totiž optimální něco úplně jiného, takže na další lidi se vůbec neohlížejte a hodnoťte a vybírejte podle sebe. Každý hráč má jiné požadavky, jiné oblíbené hry a tráví u počítače různě dlouhou dobu, z toho důvodu existuje tak velké množství herních sestav, které se liší jednotlivými komponenty. Můžete si samozřejmě herní PC sestavit i sami, chce to ovšem znalosti hardware, protože zdaleka ne všechny komponenty jsou navzájem kompatibilní.

Každá sestava má srdce i mozek

Srdcem celé herní PC sestavy je grafická karta. Pokud si za ni připlatíte a čekáte maximální výkon, je třeba pořídit k ní i ostatní komponenty tak, aby její výkon nedegradovaly. Další velmi důležitou součástí každého PC je procesor. Právě ten má zásadní vliv na výkon grafické karty. Není-li výkon procesoru dostatečný pro danou grafickou kartu, snižuje zbytečně i její herní výkon. Mezi špičkové výrobce procesorů patří AMD a Intel, které se nejčastěji do herních PC sestav používají. Vyberete-li si Intel, můžete se v porovnání s AMD těšit na mírně vyšší výkon na jedno jádro, je však třeba počítat s tím, že Intel má ve zvyku s novým modelem procesoru měnit i základovou desku, nový procesor tedy není kompatibilní se starší základovou deskou. U AMD je o něco horší využití výkonu jader, na druhou stranu i zbrusu nový procesor můžete připojit ke starší desce a bude s ní spolupracovat. Pokud jde o základní desku, je třeba vybírat dle zvoleného typu procesoru a potřebného vybavení, jako je počet USB portů, slotů pro přídavné komponenty nebo zvukovou kartu, která je na základní desce povětšinou integrovaná.

Stále si nevíte rady s výběrem vhodné herní PC sestavy? Nezoufejte a obraťte se na profesionály. Internetová speciálka Herni-PC-sestavy.cz vám nabídne řešení.

O makawiel@email.cz

Nahoru