Free songs
Domů / Novinky / Co jste nevěděli o tvorbě aplikací
Co jste nevěděli o tvorbě aplikací

Co jste nevěděli o tvorbě aplikací

Používáte aplikace? V dnešní digitální době je používání aplikací samozřejmostí, která se stala součástí životů většiny z nás. Díky aplikacím snadno najdete vhodnou restauraci, kam zajít na večeři, zaženete nudu při čekání v čekárně u lékaře, můžete upravovat fotografie, sledovat počasí, sledovat své sportovní výkony a mnoho dalšího. Aplikací existuje obrovské množství, i když ne všechny jsou kvalitní a potřebné. Aplikaci si také můžete objednat, už i u nás fungují společnosti, které se na jejich tvorbu specializují. Této možnosti využívají zejména podnikatelé, kteří chtějí svůj obchod podpořit či rozšířit. Pokud mezi takové patříte, možná stojí za to nad tvorbou vlastní aplikace zauvažovat.

Jak aplikace vzniká?

Pokud si chcete nechat zhotovit aplikaci od profesionální firmy, musíte si ujasnit, zda ji chcete mít kompatibilní s různými typy zařízení a operačních systémů. Mobilní aplikace pro Android a iOS jsou odlišné.

U iOS při objednání tvorby aplikace stačí pouze určit, že chcete aplikaci pro poslední modely iPhonů. Na starší verze stačí stáhnout podporu mobilní aplikace.

Mobilní aplikace pro Android mají často zbytečně mnoho variant, proto se jejich výroba může prodražit. Více verzí operačního systému Androidu také někdy vede ke komplikacím při vytváření vaší aplikace.

Důležitý je také samotný vzhled vaší mobilní aplikace. Její design vybírejte podle zaměření vašeho podnikání nebo využití aplikace. Dobří vývojáři jsou schopni vyvinout aplikaci i v reálném čase, ovšem také počítejte s vyšší cenou.

Co by nemělo ve vaší aplikaci chybět

Nejčastější požadavky při vytváření mobilních aplikací jsou: Infrastruktura pro propojení s databázemi, webová administrace pro data, chat nebo jiná možnost zasílání zpráv, možnost i nadále dokupovat uvnitř aplikace, sdílení na sociální sítě, propojení s GPS, upravovat některé funkce v nastavení.

O makawiel@email.cz

Nahoru