Free songs
Domů / Tipy a rady / Na notebooku nefunguje zvuk. Co s tím?
Na notebooku nefunguje zvuk. Co s tím?

Na notebooku nefunguje zvuk. Co s tím?

Konečně máte zaslouženou chvilku volna, kterou jste se rozhodli strávit sledováním filmu či poslechem hudby, ale co čert nechtěl – váš notebook dočista oněměl. Než začnete propadat panice, přečtěte si následující tipy. Společně s odborníky z karlovarské pobočky servisní sítě ABAX jsme pro vás připravili praktický manuál.

Příčiny absence zvuku mohou být dvě. Tou první je softwarová chyba, druhou poškozený hardware.

Ztlumený zvuk

V prvé řadě zkontrolujte hlasitost. Jakkoliv se vám toto doporučení jeví jako úsměvné, velmi často zvuk „nejede“ z důvodu, že ho uživatel nevědomky ztlumil (např. přes tlačítko na klávesnici).

Příliš tichý záznam

Další možností je příliš tichý záznam zvukového souboru. Pokud se vám zvuk jeví jako příliš slabý, přehrajte si jiný zvukový soubor a porovnejte úroveň hlasitosti. Bude-li normální, pak je váš notebook zcela v pořádku.

Opotřebené reproduktory

Pokud jste v minulosti zaznamenali, že reproduktory pozvolna „slábnou“, pak hledejte příčinu v jejich opotřebení. Do opravy se můžete pustit svépomocí – náhradní díly pro notebooky nejsou drahé, nicméně hrozí, že v rámci neodborné opravy mechanicky poškodíte základovou desku či jinou část notebooku. Pro běžného uživatele jistější oprava v servisu.

Chyba v ovladačích

Velmi často zvuk nefunguje z důvodu chybného či zcela chybějícího ovladače. Pak vám nezbude, než je přeinstalovat. Jde o poměrně jednoduchý úkon – stačí následovat pokyny průvodce instalací.

Aktivovaný mikrofon

Jestliže reproduktory vydávají podivné zvláštní zvuky, zkontrolujte, zda jste nedopatřením neaktivovali mikrofon a ten do nich nyní přenáší zvuky z okolí.

Když není zbytí, pošlete notebook do servisu

Nepodaří-li se vám zvuk zprovoznit, budete se muset obrátit na servis. Například na Asus servis Karlovy Vary, případně jinou pobočku, která má na starosti opravy notebooků dané značky.

Oprava v neautorizovaném servisu je cenově dostupná, protože nakupuje náhradní díly pro notebooky od světových výrobců a předních distributorů. Míra reklamací zakázek realizovaných na pobočkách Servisního centra ABAX nepřekračuje 10 %.

 

O makawiel@email.cz

Nahoru