Free songs
Domů / Technologie / Osidlování Měsíce není problém
Osidlování Měsíce není problém

Osidlování Měsíce není problém

Myslíte si že je nám planeta mála, a že bychom měli expandovat i na jiné planety? Pak si rozumíte s mnohými vědci, kteří již mají plány, na to jak kolonizovat jednotlivé planety. Tou první bude nejspíše Měsíc.

V jeho případě se nejspíše začne se šesti astronauty, jejichž počet se do roku 2040 zvedne na sto i více. Tato početná komunita by nemohla být závislá pouze na zdrojích dovážených ze země a tak by se musela naučit na Měsíc hospodařit. Museli by najít způsob jako zde pěstovat rostliny, rozvinout technologii 3D tisku na základě měsíční horniny a místní rudy. Voda by se mohla získávat z ložisek ledu na pólech Měsíce.

Tip: Baví vás 3D tisk? Tiskněte pouze s kvalitními 3D tiskovými strunami ABS o průměru 3mm za super ceny!

Zajímavostí je i to, že se vědci shodují na tom, že by na měsíčních vesnicích neměly vlát žádné vlajky. Celý Měsíc by měl být volně otevřený pro všechny, kteří se budou chtít tohoto projektu zúčastnit. Všechno to zní sice krásně, ale je tu jeden problém a tím je to, že světový leadeři nemají o tento projekt příliš velký zájem. Nicméně část nákladů by prý mohli zaplatit vesmírní turisté.

Možná tak skutečně nejsme daleko od doby, kdy se bude na měsíci těžit hélium-3, které následně bude palivem pro fúzní reaktory, měsíční voda bude přetvářena na raketové palivo, díky čemuž bychom mohli mnohem snadněji cestovat do vzdálenějších koutů Slunečné soustavy a boháči si budou létat zahrát měsíční golf. Kdo ví, za jak dlouho se do této fáze dostaneme.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru