Free songs
Domů / PC / Software od Nvidie dokáže vygenerovat fotografie neexistujících osob
Software od Nvidie dokáže vygenerovat fotografie neexistujících osob

Software od Nvidie dokáže vygenerovat fotografie neexistujících osob

Nvidia zlepšila svou neuronovou síť na generování fotografií fiktivních osob.Tedy osob, které ve skutečném světě vůbec neexistují. Poprvé se s touto technologií pochlubila již před rokem a nyní jí dovedla k naprosté dokonalosti.

Děsivá novinka

Nová technologie dokáže vytvářet fiktivní fotografie neexistujících osob na úrovni samotných pixelů, popřípadě přenášet parametry ze jedné osoby na druhou. Na základě vstupní fotografie osoby s brýlemi může vytvořit osobu, která bude mít také brýle a podobně.

A právě tato novinka je vůbec nejzajímavější, protože je možné vytvořit fiktivní postavu dle zadání. Její obličej tak může vypadat v podstatě jakkoliv, dívat se jakýmkoliv směrem a může mít i jakékoliv rysy.

Tato technologie má velký potenciál pro herní průmysl, vytváření fake news i pro tvorbu falešných profilových fotografií třeba na facebooku. Již brzy tak bude velmi těžké říci, čemu vlastně můžeme věřit, a čemu nikoliv. Vývojáři této novinky by navíc chtěli vycvičené modely, které cvičily přes týden na stroji Nvidia DGX-1 zveřejnit online spolu se zdrojovým kódem. Zkušenější uživatelé si tak budou moci vyzkoušet tuto novinku klidně i doma na svých počítačích.

Tip: Pokud Vás zajímá technika a věda, tak tady něco zajímavé ke čtení 🙂

O Vojtěch Sedláček

Nahoru