Free songs
Domů / Technologie / Souboj duálů: Kdo fotí lépe? iPhone 7 Plus nebo Huawei P10
Souboj duálů: Kdo fotí lépe? iPhone 7 Plus nebo Huawei P10

Souboj duálů: Kdo fotí lépe? iPhone 7 Plus nebo Huawei P10

Duální fotoaparáty se během posledního půl roku staly u vrcholných modelů chytrých telefonů standardem. V současné době je nabízí jak iPhone 7 Plus, tak i Huawei P10. Každé z těchto zařízení nabízí v podstatě stejnou techniku, ovšem ve zcela odlišném pojetí. Který z mobilů tedy dělá lepší fotografie? Na to se nyní pokusíme nalézt odpověď.

Zajímavá P10

Současná vlajková loď společnosti Huawei se oproti konkurenci od Applu může pochlubit především atraktivnější cenou, která je nižší o několik tisíc korun. Zároveň v sobě ukrývá větší baterii, která nabízí delší výdrž zařízení a také operační systém Android ve své nejnovější verzí. Co nás ovšem bude zajímat nejvíce je jeho fotoaparát vyvinutý ve spolupráci s legendou optického průmyslu společností Leica. Duální fotoaparát nabízí dva senzory, první s 12-megapixelovým čipem a druhý hned s 20-megapixely. Ten však zachycuje pouze monochromatické obrazy.

Oba fotoaparáty pracují s 27mm čočkou Sumarit se světelností f / 2.2. Jedná se tedy o velice světelný fotoaparát, který je schopen pořizovat kvalitní snímky i v horších světelných podmínkách.

Designový iPhone

Blíže popisovat styl telefonu od Applu asi není třeba. Zde platíte především za značku jako takovou a za to, že se můžete stát součástí kultu. I přesto však iPhone 7 Plus představuje velmi kvalitní přístroj, který nabízí 28 milimetrovou čočku se světelností f / 1.8 a 12-megapixelovým snímačem u prvního ze dvou snímačů a 56 milimetrovou čočku, bez stabilizace, se světelností f / 2.8. A to v praxi znamená, že iPhone je schopen zachytit větší detaily, ovšem na úkor světelnosti.

Verdikt

Pokud se podíváme na fotografie pořizované modelem od Applu, pak podání barev shledáme o něco realističtější, ovšem fotografie působí více temně a ne příliš živě. Pokud vezeme oba telefony do temnějšího prostředí, zde bude mít rozhodně navrch Huawei díky své lepší světelnosti. Fotografie z něj jsou více ostré, což je nejlépe patrné na fotografiích focených například na noční ulici.

zdroj: theverge.com

iPhone 7 Plus vlevo / Huawei P10 vpravo

Pokud však porovnáme cenovou hladinu obou přístrojů, vychází nám Huawei jako naprosto jasný vítěz, se kterým jste schopni pořídit stejně kvalitní fotografie, jako u vlajkové lodí od společnosti Apple.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru