Free songs
Domů / Tipy a rady / Vinyl nebo laminát, který materiál zvolit pro podlahu?
Vinyl nebo laminát, který materiál zvolit pro podlahu?

Vinyl nebo laminát, který materiál zvolit pro podlahu?

Pokud stavíte nebo vás čeká rekonstrukce domu či panelového bytu, zajisté jste řešili otázku materiálu na podlahy. Současná nabídka je dosti široká. Zavítejte na web floor-experts.cz, kde naleznete informace o základních typech a také si můžete prohlédnout některé barevné varianty nabízených druhů podlah.

Při výběru je materiálu je nutno vzít v potaz, do jakého prostoru bude podlaha umístěna a jaké nároky na ní budou kladeny. Mezi nejčastěji využívané druhy patří podlaha z laminátu a vinylu.

Laminátová podlaha

Mezi nejčastější důvody volby tohoto typu podlahy patří její přijatelná cena a dobrá kvalita. Velkou výhodou je snadná a rychlejší pokládka. Lamino je materiál, který vydrží dlouhou dobu a jeho barva se ani v průběhu let nemění. Ocení jej i hospodyňky, neboť je odolné proti skvrnám i oděrům a snadno se udržuje v čistotě. Stačí použít koště nebo vysavač. Pro úklid laminátové podlahy je vhodný i vysavač robotický. Při jeho použití pak odpadá potřeba vaší přítomnosti. Laminátovou podlahu můžeme uklízet i vlhkým způsobem, to pak postačí pouze rozprašovač a mop.

Vzhledem k tomu, že laminát je materiál antistatický a antialergický, je tento druh podlahy vhodný do rodiny, kde žije alergik.Uvažujete-li o topení zabudovaném do podlahy, laminát je dobrou volbou a to hned z několika důvodů – není silný a především vede dobře teplo.

V neposlední řadě lze vybrat barvu i dekor takové, které se budou hodit do stávajícího interiéru, neboť výběr je opravdu široký.

Vinylová podlaha

Také podlaha z vinylu nabízí svému majiteli celou řadu výhod. Kromě toho, že se jedná o moderní krytinu, je odolná a praktická, příjemná pro chůzi, odolná vůči poškrábání. Lze ji umístit téměř do jakéhokoli interiéru a to díky tomu, že odolává zátěži i vlhku. Je tedy vhodnou volbou třeba do chodby nebo vstupní haly a dokonce i do koupelny. Nevýhodou jsou menší izolační vlastnosti, především ty tepelné.

O makawiel@email.cz

Nahoru