Free songs
Domů / Novinky / Co všechno přináší nový Gmail?
Co všechno přináší nový Gmail?

Co všechno přináší nový Gmail?

Společnost Google chystá velký update svého Gmailu. Co všechno aktualizace přináší? To se dozvíte v našem novém článku.

Gmail v novém

Abyste svůj nový Gmail získali, stačí jen klepnout na ozubené kolečko nastavení a v nabídce by se vám měl objevit odkaz, pro vyzkoušení nové verze. Vzhledově se novinka více přiblížila mobilní verzi aplikace a také alternativnímu Inboxu. Uživatelé si tak budou moci e-maily odkládat na později, nebo třeba rovnou otevírat přílohy příchozích zpráv bez nutnosti jejich otevírání.

Gmail se zároveň pokouší připomínat staré zprávy, na které jste z jakéhokoliv důvodu nezareagovali a přidává také vylepšení chytré odpovědi, které jsou již předpřipravené. Ty však bohužel fungují jen v angličtině. Novinkou je také velký červený pruh, který upozorňuje na nebezpečnou zprávu velkým červeným pruhem.

Soukromí nadevše

Přibyl také vysoce soukromý mód, který umožní otevírat a číst zprávy až teprve poté, co příjemce napíše do systému heslo, které se mu zobrazilo na mobilu. Jedná se tak v podstatě o dvoufaktorový přístup ke konkrétní zprávě. Díky němu získáte jistotu, že si je přečte skutečně ona konkrétní osoba. Tato funkce navíc umožňuje automatické smazání zprávy po určitém čase. Navíc jí příjemce nebude moci ani vytisknout či uložit. Samozřejmě však bude moci udělat snímek obrazovky.

Novinka přináší i postranní vedlejší panel, který nabízí všemožné volitelné doplňky jakými je například kalendář nebo Trello. Pokud vás nový vzhled Gmailu neosloví, pak se můžete pomocí stejné rolety opět navrátit ke starému vzhledu.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru