Free songs
Domů / Tipy a rady / Vybíráte toner? 3 věci, které při výběru zohlednit
Vybíráte toner? 3 věci, které při výběru zohlednit

Vybíráte toner? 3 věci, které při výběru zohlednit

Když přestane tisknout tiskárna, podívejte se buď na její displej, nebo na displej počítače. Je velká pravděpodobnost, že se zde dozvíte informaci o tom, že v tiskárně není náplň a je nutné ji doplnit. V takovém případě je pochopitelné, že ji půjdete koupit. A co zohlednit při výběru? Podívejte se.

Typ konkrétní náplně

První věc, nad kterou je nutné se zamyslet, je nutnost pořídit správnou náplň. Ta se odvíjí od toho, jakou konkrétní máte tiskárnu. Široká nabídka tonerů HP je spojena s bohatým výběrem, ze kterého musíte zvolit ten správný model. Jak na to? Pomůže vám vaše tiskárna, a to konkrétně její ty. Kde ho můžete najít?

  • Na horní části
  • Na faktuře
  • Na spodním štítku

Alternativním postupem je možnost vyjmout stávající prázdný toner a podívat se na to, jaké označení je na něm napsáno. Právě toner s označením, které je na něm uvedeno, následně poptávejte.

Velikost konkrétní náplně

I když to nevypadá, náplně do tiskáren se neliší jenom svým konkrétním typem. Liší se také svou kapacitou. Je jedno, zda koupíte kvalitní tonery Xerox, či pořídíte jakékoliv jiné. Vždy je dobré hledět právě na kapacitu. Nejlepším a standardizovaným vodítkem je hodnota, která jasně udává to, kolik stránek dokážete na celou náplň vytisknout. Doporučujeme soustředit se na ty s nejvyšší kapacitou, které vyjdou v následných nákladech nejvýhodněji. A také vám delší dobu vydrží.

Jakou barvu koupit?

Toto by vám měla říci právě vaše tiskárna. A to jak na informačním displeji, tak třeba i prostřednictvím ovladačů v počítači. Dnes můžeme říci, že máte na výběr z celkem 4 možností. Moderní laserové tiskárny jsou totiž jasně rozděleny. A to tak, že jednu barvu mají černou, a tu následně doplňují 4 barevné odstíny. Vy kupte právě tu, která vám došla. V případě potřeby je možné dokoupit i další, která již dochází. Ušetříte si tak jak čas, tak i starosti v budoucnu.

O makawiel@email.cz

Nahoru