Free songs
Domů / Tipy a rady / Jak vybrat správný webhosting?
Jak vybrat správný webhosting?

Jak vybrat správný webhosting?

Plánujete spustit webové stránky? Pokud ano, budete potřebovat kromě domény a člověka co vám je vytvoří také prostor, kam je nahrajete. Ten se označuje jako webhosting a aktuálně ho poskytuje celá řada společností. Kdo se na trhu příliš neorientuje, dost často neví, jak a podle čeho ten pravý vybrat. Podívejte se společně s námi na několik věcí, na které je vhodné hledět.

Společnost

Určitě hraje roli to, u koho si danou službu objednáte. A to proto, že poskytovatele webhostingového řešení můžeme rozdělit na dvě skupiny. První jsou spíše menší firmy, kde často může být problém s celkovou kvalitou, nebo podporou. Druhou skupinou jsou známé a velké společnosti s historií, kde je přece jenom větší jistota kvality poskytovaných služeb. A to i s ohledem na:

  • Konektivitu
  • Technickou podporu
  • Garanci dostupnosti

Cena

Ano, i cena hraje u webhostingu velkou roli. Zajímavým a kladným faktem je to, že poslední dobou šly ceny celkem dolů. Potvrzuje to i web nejlepsi-webhostingy.cz, kde je možné si řadu společností porovnat, a to právě v rámci jejich cen. Když budeme konkrétní, tak musíme jasně a objektivně říci, že aktuálně se ceny drží na nižších desítkách korun za měsíc. I to je suma, za kterou lze získat prostor pro webové stránky.

Parametry

Jedna z nejdůležitějších věcí, podle které webový hosting vybrat. Parametry by měly vždy vyhovovat vašim požadavkům. Je jasné, že jiné bude mít drobný živnostník a jiné velký navštěvovaný eshop. Hlavní roli zde hraje třeba velikost diskového prostoru, takzvaný memory limit, ale i konektivita, rychlost, nebo celková garance dostupnosti. Hledí se ale i na počet dostupných mailových adres, počet databází a jejich specifikace, nebo další pokročilé věci. Zároveň musíme říci, že právě od daných parametrů se následně odvíjí i ceny, za které je možno hosting objednat.

Tip: Správa stránek na jednom místě rychle a poctivě.

O makawiel@email.cz

Nahoru