Výhody a nevýhody repasovaného notebooku

28 května, 2018

Čím dál častěji požadujeme po svých zaměstnavatelích to, abychom mohli pracovat z pohodlí domova. Takzvaný homeoffice se stává čím dál oblíbenější, čemuž se však nemůžeme divit. Lidé touží pracovat z domova, je to pro ně pohodlnější a taky se jim pracuje z domovského prostředí lépe.

Toho si povšimli i mnozí zaměstnavatelé, kteří ochotně umožňují svým zaměstnancům z domova pracovat. Musí si však pořídit svůj vlastní počítač, což je pro mnohé lidi poměrně velká finanční zátěž. Aby to taková finanční zátěž nebyla, doporučujeme si pořídit repasovaný notebook.

Možná si říkáte, co to vlastně repasovaný notebook je. Jedná se o takřka nový notebook, který se v minulosti používal například v bankách nebo pojišťovnách. Jelikož však v takových institucích došlo k obměně počítačů, staré se nabídli dál za mnohem nižší cenu. Jedná se tedy o již použité notebooky, které však fungují naprosto bezproblémově a které vypadají takřka nově.

Takové notebooky či počítače a jinou podobnou elektroniku nabízí i firma inComputer, s. r. o ., která e přímým dovozcem výpočetní techniky ze zahraničí. Zaměřuje se na prodej předváděcí a repasované výpočetní techniky. Zboží nabízené firmou je používáno minimálně a krátkodobě, proto by se dalo říct, že prodává takřka nové zboží. V nabídce firmy naleznete i notebooky HP či notebooky Lenovo.

Nyní však o výhodách a nevýhodách repasovaných notebooků a počítačů.

Jaké jsou výhody?

Tou hlavní a nejdůležitější výhodou je úspora peněz. Mnohdy ušetříte až dvě třetiny počáteční ceny. Repasované notebooky a počítače jsou prodávány častokrát i se sedmdesátiprocentní slevou, což se vyplatí. Kromě toho i repasované počítače mají svou záruku, tudíž v případě potíží je možná reklamace.

Jaké jsou nevýhody?

Tou hlavní nevýhodou je to, že se musí počítat s kratší životností. Repasované počítače již byly používány, proto nemůžete očekávat, že vydrží tak dlouho jako nově zakoupené notebooky. Obvykle se doba zkracuje na dva, tři roky fungování, vždy však záleží na tom, jak často počítač či notebook používáte a jak s ním zacházíte.