Free songs
Domů / Hardware / Zesilte signál WiFi
Zesilte signál WiFi

Zesilte signál WiFi

Signál WiFi je pro moderního člověka jednou z nepostradatelných věci. Jsme na něj zvyklí u sebe doma, v kavárnách, a někde dokonce i na ulicích měst. CO dělat pokud signál WiFi sice máme, ale slabý? Na to se nyní pokusíme nalézt odpověď.

Slabý WiFi signál je problémem především větších domů, kde nemusí pronikat do úplně všech koutů, a nebo nedosáhne na zahradu, kde si také rádi pouštíme písničky. Řešení jak tento druh signálu posilnit je dne několik a každé se hodí do trochu jiných situací.

Od píky

Nejlepší je začít skutečně od začátku. Například změnit umístění WiFi routeru, a to nejideálněji do středu mezi oblasti, které chcete pokrýt. Nejvýhodnější bývá především prostřední místnost v horním patře domu. Pokud to váš router podporuje, můžete jej připojit také na externí anténu, která však mění pouze směřování, nikoli výkon routeru.

Dalším řešením, které však vyžaduje natažení kabelů jsou přístupové body, tzv. Acess pointy, které se s hlavním routerem propojí kabelem. Cena těchto zařízení se pohybuje okolo 600 korun, ale narazíte i na drahá zařízení za několik tisíc korun. Využít můžete také WiFi routery podporující AP.

Další možností jsou opakovače signálu či extendery. Pravidla se jedná o zásuvkový adaptér, který prostě jen strčíte do sítě a z mobilního telefonu jim zadáte, kterou síť mají opakovat zařízení pak tento signál přijme a pošle jej dál. Není nutná žádná kabeláž, ovšem přenesený signál ztrácí na rychlosti a stabilitě. Ty nejlevnější opakovače jsou k sehnání i za 300 korun, ale najdete i desetkrát dražší zařízení.

Výkonnější router

Jednou z posledních možností je výkonnější router, který však bude finančně náročnější. Ty dražší mají totiž lepší konfigurovatelnost antén a také vyšší výkon. Ovšem takový router je poměrně drahý a počítejte s cenou okolo 5 tisíc korun.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru