4 důvody, proč si konečně pořídit Arduino

Arduino sem, Arduino tam. Pokud máte pocit, že je v poslední době tak trochu „přearduinováno“, nemýlíte se. Důvod je prostý – jednodeskový počítač na bázi mikrokontrolerů ATmega je zkrátka boží. Jakmile si ho pořídíte, okamžitě pochopíte, proč se z něj stal takový fenomén. Případné pochybnosti rozpráší následující výčet důvodů, proč se přidat k početné rodině bastlířů.

1. Základ pro úžasné projekty

Naučit se s Arduinem netrvá dlouho. Je koncipováno s ohledem na snadné porozumění a bez nadsázky lze říct, že se s ním naučí každý, kdo umí zapojit kabely, zastrčit součástky a používat klávesnici. Až ho budete mít v ruce, budete jen krůček od zhotovení nějaké věci – jednoduché „blbinky“ jen tak pro radost nebo něčeho velmi praktického. Možnosti jsou téměř nevyčerpatelné: od robota přes automatický postřikovač záhonu až po domácí alarm. A to je teprve začátek.

2. Skvělý vstup do světa programování

Odjakživa jste pokukovali po programování, ale nakonec jste se do něj – bůhvíproč – nepustili. Dobrá zpráva je, že Arduino kód není moc přísný a odpustí vám kde co. Učení se sice nevyhnete, ale naprogramovat mobilní aplikaci nebo hru v prostředí Arduino IDE vám nebude dělat tak velké potíže jako v běžných programovacích jazycích. Pokročilejší uživatele zase potěší, že mohou programovat v jakémkoliv jazyku, jenž se jim zamane.

3. Pochopíte, jak funguje elektronika

Většina lidí, kteří si pořídí Arduino, nemá o fungování elektroniky ani ponětí. Arduino otevírá brány do světa obvodů, kabelů, LED diod, rezistorů, tlačítek a dalších skvělých komponentů. Při sestavování projektu se vrátíte do dětských let, kdy jste si hráli s LEGEM.

4. Levný a praktický koníček

Hledáte nové hobby, které vás chytne a už nepustí? Arduino Nano ani ostatní komponenty neudělají ve vaší peněžence průvan. Je-li váš vztah k elektronice jen trochu vřelý, pak se bastlení stane vaší nejoblíbenější volnočasovou aktivitou. Potřebujete snad další důvody, proč si udělat radost startovacím kitem?