Jaké hodnoty může mít rozvaděč do domácnosti a na co si dát pozor?

Elektrorozvaděč je jednou z těch nejdůležitějších komponent v rámci jakýchkoliv domácích i firemních sítí. Stará se totiž o to, aby bylo vůbec možné napříč celou nemovitostí tvořit jednotlivé větve a sítě, které potom mají svoje přesně dané určení.

Jedná se tak o prvek, který je extrémně důležitý rovnou pro celou řadu aspektů. Jedním z je možnost zabezpečení nemovitosti tím, že jsou jednotlivé větve logicky odděleny od sebe. S tím se zároveň pojí i praktičnost, protože při jakékoliv poruše nebo komplikaci není problém jednoduše vypnout danou větev, která tvoří závadu.

 

Velikost je tou nejdůležitější věcí

V první řadě je potřeba myslet na to, abyste dokázali vybrat správně velký rozvaděč. Pokud vyberete příliš velký tak můžeme mít až moc prostoru, ale víceméně není důvod se tím, jakkoliv znervózňovat, protože vám to do budoucna otevírá možnost rozšíření sítě o další části. Naopak je problémem, pokud zvolíte takový rozváděč, který bude mít příliš malé rozměry. Jedinou možností je potom instalace dalšího kusu, nebo výměna toho původního za větší. Obojí ale znamená komplikace a zbytečné finance navíc.

Zvolte správnou variantu pro instalaci

Jednou z důležitých součástí výběru je i to, do jakého materiálu budete v budoucnosti instalovat svoji rozvaděčovou skříň. Je to důležité především proto, že se může stát, že budeme muset instalovat do jiného, než klasického betonového nebo zděného materiálu. V tom případě totiž může být problém, protože rozvaděčové sítě do podobných míst musí splňovat celou řadu bezpečnostních a požárních vyhlášek, které jsou zásadní pro bezpečný provoz v nemovitosti.

Speciální stavební rozvaděče

Standardní rozvaděče, které jsme si do těchto řádků popisovali, jsou schválně koncipovány na pevné usazení v nemovitosti. proto se s nimi už od té doby nehýbe, protože by to znamenalo nutnost rozpojit kompletně celý okruh. Vedle toho stavební rozvaděče patří mezi speciální moduly, které jsou naopak uzpůsobeny vyloženě pro přenášení v rámci stavby. Na stavbách se velice často ukazují právě proto, že v nemovitosti nemusí být ještě plně aktivovaná a zkonsolidované energetická síť, ale přitom už může být potřeba čerpat energii uvnitř nemovitosti.