Free songs
Domů / Tipy a rady / Mobilní aplikace jsou výhodou i rizikem
Mobilní aplikace jsou výhodou i rizikem

Mobilní aplikace jsou výhodou i rizikem

Podle posledních statistik má každý uživatel ve svém telefonu průměrně šestatřicet aplikací. Statistiky také mluví o tom, že jenom v App Storu se stáhne každou minutu několik desítek tisíc aplikací, z nichž jen hrstka se smaže. Těmto faktům se ostatně nemůžeme divit. Přece jenom jsou mobilní aplikace dnes velice mocným nástrojem, který využívají nejen e-shopy, ale také obce, města, muzea, také festivaly, restaurace, hotely a další. I když se mobilní aplikace jeví být konkurenční výhodou, jsou také rizikem.

Instalace nových aplikací znamená jedno velké riziko

Není tajemstvím, že mobilní aplikace jsou tím, co do telefonu zatáhne vir. Každý uživatel tak musí vždy pamatovat na to, že stahování mobilních aplikací je taktéž riziko. Ať už se stahuje hra nebo mobilní aplikace firmy.

Je proto vždycky dobré mít ve svém mobilním telefonu nainstalovaný i antivirus čili antivirový program, který obvykle máme stažený jenom ve svém počítači, nikoli v telefonu nebo tabletu. Lidé si totiž bláhově myslí, že virus napadá jenom počítače, nikoli mobily a tablety. Jenže v posledních letech viry útočí především na telefony a tablety, i díky mylné domněnce sídlící v hlavě lidí.

S antivirovým programem se však nemusíte virů obávat. Pokud ho budete pravidelně aktualizovat, budete svůj systém před jakýmikoli škůdci v podobě virů chránit.

Mobilní aplikace jako výhoda

Bylo by rozhodně chybou upouštět od mobilních aplikací jenom proto, že je zde riziko viru. Mobilní aplikace jsou dnes mocným marketingovým nástrojem, který ve svůj prospěch nemusí využívat jenom e-shopy, jako tomu bylo v minulosti. Již bylo zmíněno, že mobilní aplikace na míru mohou sloužit například obcím a městům, také restauracím, festivalům, dále tak hotelům nebo muzeím a dalším institucím. Ty mohou skrze aplikace informovat své klienty, návštěvníky nebo zákazníky o aktuálních akcích či blížících se událostech a novinkách.

O makawiel@email.cz

Nahoru