Nejhorší produkty Microsoftu

Společnost Microsoft patří mezi giganty v sektoru výpočetní techniky. Její historie je provázána řadou velmi úspěšných produktů, ovšem ne vždy se zcela dařilo. I Microsoft má na svém kontě několik velmi nepovedených výrobků a my se na ty nejhorší podíváme.

Microsoft Zune

Přehrávač hudby Zune měl za úkol konkurovat iPodu od Applu ovšem trochu zaspal a přišel na trh až v roce 2006 to byla jeho první velká chyba. Microsoft pak v průběhu let představoval několik modelů s velmi vychytanými funkcemi, a dokonce i jednoduchými hrami, ale již v roce 2012 byla výroba a prodej této věcičky ukončena.

Microsoft Mira

Mira je takový primitivní předchůdce iPadu s chytrým displejem. Toto zařízení fungovalo jako jednoduchý mobilní počítač postavený na systému Windows CE a procesoru Intel XScale. Jednalo se v podstatě první tablet s dotykovým displejem o uhlopříčce deseti palců. Zařízení však bylo velmi problematické a to co se týče hardwaru, tak i softwaru. Vysoká byla i cena a také hmotnost. Proto se přístroj v roce 2003 dočkal svého konce.

Microsoft Bob

Pana Sponku coby pomocník je přímo legendární, ovšem měl svého pomocníka, kterým byl pan Microsoft Bob. Byl malovaný a v jeho grafickém prostředí bylo možné provádět jednoduché úlohy. Vývoj měla na starosti tehdejší přítelkyně Billa Gatese Melinda French. Dětské prostředí a podivné zvuky však znamenaly naprostý propadák.

Windows Vista

V momentě, kdy absolutně zvoráte svůj hlavní produkt, máte problém. Ten Microsoftu nastal s operačním systémem Windows Vista, který nahradil nezničitelná XP. Přinesl sice efektivní prostředí, ale hlavně velké množství problémů. Problémy s ovladači, nekompabilita a pomalost byly hlavní zdroje veškerých problémů. To bylo také důvodem, proč se Visty staly absolutním propadákem a většina uživatelů raději zůstala u XP.