Prodej zlata neberte na lehkou váhu

Zlato je kov, který nás provází už od starověku a dodnes se jedná o nejlepší způsob, jak uchovávat své bohatství. Investují do něj bohatí i chudí, představuje pro každého možnost, jak ochránit své peníze. Pokud však zlato vlastníte, dříve nebo později se ho pravděpodobně rozhodnete prodat. Pokud ten okamžik nastal, je třeba neudělat chybu a prodat zlato tak, abyste zbytečně nepřišli o peníze.

Vyberte správnou společnost

Je mnoho míst, kde se dá zlato prodat, ale ne každé je vhodné. Mnoho výkupů má pevné ceny a to je špatné. Je pro vás důležité zvolit společnost, která nabízí výkup zlata za aktuální kurz, ten se totiž neustále mění. Nejlepší možností je vyrazit do Prahy. Mezi nejlepší společnosti na trhu patří firma Zlaté mince Numismatika, naleznete ji v druhém patře Obecního domu. Můžete počkat na výhodný kurz a pak ho zde výhodně prodat. Pokud máte zlato v menší hodnotě, do 25 tisíc korun, můžete ho fyzicky přinést a proměnit ho za hotovost. Jestliže disponujete zlatem ve větší hodnotě, obvykle se vykupuje na místě. Firma může zlato kontrolovat, kontrola probíhá laboratorním nedestruktivním způsobem.

Výkup mincí i slitků

Firma se zaměřuje na výkup zlata ve formě investičních mincí a slitků, šperky ani surové zlato zde neprodáte. Musí jít o produkty renomovaných rafinérií, jako jsou například Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Munze Osterreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, a UBS. Někteří vlastní mince nebo slitky ze stříbra, palladia či platiny, ty zde můžete prodat také. Výkup má 4 jednoduché fáze – předání, kontrolu, fixaci ceny a výplatu. Prodejte své investiční kovy výhodně a budete mít dobrý pocit, že jste ze své investice vytěžili maximum.