Free songs
Domů / Ostatní / Repase i výroba strojů
Repase i výroba strojů

Repase i výroba strojů

Zastaralé jednoúčelové stroje, které vypoví svou službu, nemusí být vždy vyřazovány z provozu a určeny k sešrotování. I zdánlivě nepoužitelný stroj může sloužit ve výrobním provozu několik dalších let, pokud jej svěříte strojírenské firmě Konel Zlín. Zdejší technici a mechanici odhalí příčinu závad, kterou odstraní a stroj opraví tak, že bude sloužit jako nový.

Na co se Konel Zlín zaměřuje?

Pokud se zastaralý a nefunkční jednoúčelový stroj dostane do firmy Konel, zjistí její zkušení technici a mechanici nejprve důvod jeho nefunkčnosti. V drtivé většině případů se jedná o zastaralý a nespolehlivý řídící systém stroje. Proto je tento systém vyměněn za nový a případně se odstraní variátory a převodovky, které jsou zpravidla nahrazeny pevným převodem a frekvenčním měničem. Takto opravený stroj může být vrácen zpět do provozu, kde může sloužit dalších několik let.

Výroba jednoúčelových strojů

Vedle oprav, repasí a servisu strojů se Konel Zlín zabývá i výrobou speciálních jednoúčelových strojů pro automobilový, potravinářský nebo dřevozpracující průmysl. Výrobní linky v těchto odvětvích zpravidla tvoří jednotlivé jednoúčelové stroje. Každý z nich je určen k provádění jedné operace, které na sebe kontinuálně navazují. Mnohdy se jedná o naprosto originální požadavky zákazníků, se kterými si však technici a mechanici firmy Konel Zlín poradí. Navrhnou řešení podle požadavků objednatele a po jeho odsouhlasení vyrobí potřebný stroj, který pak u zákazníka také zprovozní. Aby celý vývoj i vlastní výroba stroje byla co nejplynulejší, jsou po celou dobu veškeré detaily neustále konzultovány v rámci celého týmu.

Příklad jednoúčelových strojů

Typickou ukázkou jednoúčelových strojů jsou dřevoobráběcí stroje tvořící linku na obrábění dřeva. Konel Zlín například navrhuje a realizuje měření a regulaci pořezové rychlosti linky, nebo zařízení na třídění nařezaného dřeva, na řízení dopravníků a jiných operací při zpracování dřeva.

O makawiel@email.cz

Nahoru