Vybrat správný toner je dnes hračkou

Laserové tiskárny už nejsou hitem jenom v segmentu firemním. Jsou klasikou i v domácnostech, a to hlavně díky jejich nízkým pořizovacím cenám. Pokud i vy jednu takovou tiskárnu máte, podívejte se s námi na to, jak vybrat správný toner. To první, co by mělo hrát roli, je typ vaší tiskárny. Zde hraje roli výrobce a sériové označení. Podle toho máte jistotu, že náhradní náplň bude určena právě pro vaši tiskárnu. Navíc často platí, že jedna konkrétní náplň může být kompatibilní s řadou různých tiskáren. My nabízíme toner Q2612AQ, který je toho ukázkovým příkladem. A to ve chvíli, pokud využíváte tiskárnu od známé společnosti HP.

Originální, nebo kompatibilní?

Jakmile máte jasno o tom, jaký typ toneru budete poptávat, je třeba ujasnit si i to, zda budete hledat ten originální, nebo zvolíte ten kompatibilní. Pokud hledáte například levný toner CE285A, je možné zvolit si právě ono alternativní řešení. Pokud jde o jeho výhody, musíme říci, že je s tiskárnou plně kompatibilní, jako originál. Mezi další přednosti následně patří:

  • Nízká pořizovací cena
  • Stejná kvalita tisku
  • Možnost volby náplní s vyšší kapacitou

Na druhou stranu ale dodejme, že někteří výrobci tiskáren nemusí uznávat záruky, které jsou spojeny s tím, že se prokáže, že došlo k poškození vlivem použití nekvalitního toneru. Pokud ale ten alternativní pořídíte od kvalitního výrobce, není se čeho obávat.

Řešte také cenu

Ta je důležitá ve chvíli, kdy řešíte náklady spojené s tiskem. Pokud je vaším cílem dosáhnout na co nejnižší cenu, doporučujeme nakupovat online. Eshopy mají mnohem výhodnější ceny, než klasické kamenné obchody. Pokud máme zmínit konkrétní tip, doporučíme tonery i cartridge od Tonerpartner.cz. Tento internetový obchod nadchne nejenom širokou nabídkou náplní pro jakoukoliv tiskárnu, ale samozřejmě vás nadchne také tím, že si můžete být jisti i velmi dobrou cenou, díky které lze rapidně snížit náklady na tisk.