Apple vystupuje jako revolucionář co se užitých technologií týče. V současné době používá u svých modelů biometrické snímání prstů v rámci svého vlastního senzoru TouchID, který je umístěn mimo display. Ovšem budoucnost velí, že mobily by měly bát kompletně celé tvořené displejem a proto bude nutné vyřešit zakomponování čtečky otisků prstů přímo do displeje.
Snímání by mělo probíhat přímo před displej, což je věc, o kterou se Apple snaží již poslední dva roky.
Mohlo by to podpořit i internet a finance.
Vlastní již dva patenty, kdy jeden tento problém řeší za pomoci ultrazvuku, a druhý pomocí rozdílů elektrického pole v rámci papilárních linií.
Nyní se Apple patentoval další způsob, v pořadí již třetí. Ten pracuje s LED/OLED a infračervených LED, které jsou v dané oblasti, kam by měl být prst přikládán umístěné jako subpixely. Snímání tak v podstatě využívá infračerveného světla.
Prozatím není jisté, jaký ze způsobů si Apple zvolí do svých příštích modelů iPhonů, ovšem je dost možné, že využívat bude také různou kombinaci těchto řešení, čímž by zvýšil přesnost a zabezpečení. Navíc se musí také ohlížet na cenu, kterou by jednotlivá zařízení a jejich využití samozřejmě navyšovalo.
Tento systém však nechce dát pouze do iPhonů, ale chce jimi vybavit také svá zařízení Macbook a iMac. Je tedy dost možné, že i tato zařízení se postupem času dočkají rozšiřování displejů a minimalizaci rámečků. Navíc je dost možné, že na Macboocích brzy přibude k touchbaru ještě další displej, který by tuto funkci podporoval.
S čím dalším Apple přijde, se zatím musíme nechat překvapit, ovšem díky za něj, protože právě on je momentálně tím, kdo určuje technologické trendy. Ovšem ne vždy zcela úspěšně. Víz poslední model iPhonu bez 3,5mm jack.