Free songs
Domů / Software / Malí Japonci se budou učit programovat pomocí sladkostí
Malí Japonci se budou učit programovat pomocí sladkostí

Malí Japonci se budou učit programovat pomocí sladkostí

Japonci jsou trochu géniové, to není věc, která by byla nějak překvapivá, ovšem svou genialitu jak se zdá chtějí rozvíjet od co nejútlejšího věku. Nyní pomocí sladkostí, což je naprostá světová rarita a zároveň geniální nápad.

Programování není vůbec jednoduché, a to zejména pokud programujete již složité systémy, programy a aplikace. Své o tom ví i v Japonsku, kde je elektronický průmysl jednou z hlavních domén hospodářství země a velké množství místních je v tomto sektoru zaměstnána. Zaměstnavatelé se zde však často setkávají s neodborností uchazečů o pracovní pozice a tento problém se nyní rozhodla vyřešit jedna společnost vyrábějící dětské cukrovinky.

Společnost Glico zkouší zcela nový způsob jak pro programování nadchnout i ty úplně nejmenší děti. K cukrovinkám které prodává, totiž nabízí i speciální aplikaci, která využívá funkci fotoaparátu. Za jeho pomoci děti naskenují nejrůzněji složené sušenky a bonbóny, které aplikace převede do programovacího kódu. Ten poté udílí logické instrukce, které dostávají do pohybu figurku na virtuální ploše v mobilním zařízení.

Díky tomu se děti naučí, jaké příkazy mají postavičce udílet, aby zvládla předem nachytanou trasu naprosto bez problémů a jakékoliv újmy. Aplikace navíc poskládané sušenky převede do reálného programovacího jazyka, který je poté dětem zobrazen, a tak děti v podstatě již ve věku, kdy se teprve učí číst, dostávají do podvědomí i tyto složité programovací kódy.

Nápad je to natolik chytrý, že zaujal i straší věkové skupiny a cukrovinky jdou nyní na dračku. Je dost možné, že se podobný nápad velmi brzo objeví i tady u nás v Evropě, ikdy je pravdou, že děti v Japonsku jsou vychovávány trochu odlišným způsobem a tady u nás by se mohlo velmi jednoduše stát, že by programovací materiál nekončil v příkazových kódech, ale v dětských břískách.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru