Nenechte si ukrást své soukromé fotografie z telefonu!

Asi se budete divit, ale choulostivé snímky má ve svém mobilním zařízení opravdu velké množství osob. Je proto dobře dbát na jejich zabezpečení.

Rozebírat zde důvody, proč hackeři touží po intimních fotografiích asi není úplně třeba. Poslední obětí loupeže choulostivých fotografií se stala Emma Watson, herečka známá především svou rolí Hermiony. Možná si myslíte, že nabourat se do soukromí takovýchto celebrit je věc velmi těžká, ovšem není tomu tak. V mnohých případech se jedná o velmi banální postup, kdy oběť dá své údaje útočníkovi v podstatě dobrovolně.

Jak Android, tak iOS mají tu vlastnosti, že mohou fotografie stahovat rovnou po jejich pořízení do Cloudu, čímž je v podstatě zálohují, ale umožňují také s nimi pracovat i z jiných zařízení, aniž byste je museli přehrávat pomocí kabelu, či je posílat přes zpravodaje. U citlivějšího obsahu to však může být problém, protože i ty se mohou automaticky nahrávat.

Největším problémem je rozhodně pishing. Jedná se o metodu, jak dostat přihlašovací údaje z uživatele tak, že vám je v podstatě on sám dá. Stačí mu jen odeslat mailem formulář, který se tváří jako by byl odeslán přímo od Googlu, či Applu a ten chce po příjemci potvrzení svých přihlašovacích údajů. Pokud tak adresát učiní, odešle je přímo hackerovi. Je tedy zapotřebí vždy kontrolovat od koho vám tento formulář přišel, a podle toho se rozhodnout zda na něj odpovídat či nikoliv.

Využívejte tajné konverzace, kterou umožňuje jak messenger, tak i WhatsApp i Telegram. Tyto zprávy jsou šifrované již před odesláním a k jejich obsahu se jen tak někdo nedostane. I odesílané fotografie lze nastavit tak, aby po určitém čase zmizely, a to platí i pro zprávy samotné, takže při projíždění historie se zpráv prostě již nedohledáte.