Po Chorvatsku na kole

Chorvatsko většina z nás vnímá především jako dovolenkovou letní destinaci. Pokud však patříte mezi milovníky cykloturistiky, můžete se vydat napříč Chorvatskem i na kole a to nejen v letním období. Výhodou je, že cesta do chorvatska není zas tak náročná. Nádhernou místní krajinu si můžete vychutnávat i mimo turistickou sezónu.

Návštěva v jarním období

Jarní období, a především pak měsíc květen, je ideální pro ty, kdo dávají přednost sportovním aktivitám před koupáním a povalováním se na pláži. Jaderské moře láká k návštěvě jarně rozkvetlých ostrovů obsypaných nádhernou květenou, která se u nás vykskytuje pouze ve skleníku. Díky intenzivnímu slunečnímu záření navíc květy mají omamnou vůni. Tuto krásu navíc umocňuje menší provoz na silnicích. I ve městech je méně aut a menší množství návštěvníků. Můžete si tak vychutnávat přímořské oblasti bez živého cestovního ruchu a cyklojízda po turistických cestách a destinacích tak bude mnohem klidnější a více si ji užijete. Také ubytování chorvatsko se nabízí v celé řadě apartmánů nebo v soukromí. Velký výběr ubytovacích kapacit naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

I na podzim je zde krásně

V hustotě provozu se jarní a podzimní termíny příliš neliší. Potkat zde můžete většinou místní obyvatele a občas ještě několik návštěvníků, kteří dávají přednost chladnějšímu počasí, proto Chorvatsko raději navštěvují v podzimním období, které je také ideální pro poznávací výlety a cykloturistiku.

V období podzimu zde bývá počasí vlahé a velmi příjemné, takže pro jízdu na kole je ideální. Okolní krajina nabízí návštěvníkům nádhernou přírodní podívanou. Okolní krajina září všemi barvami podzimu, projíždíte vinicemi obsypanými sladkými hrozny. Na stromech jsou ke sklizni připravená granátová jablka, mandarinky nebo fíky. Pokud se rozhodnete vykoupat se v moři, určitě neuděláte chybu. Jeho vody jsou po sezóně nádherně prohřáté a koupání tak bude velmi příjemné.