Free songs
Domů / Tipy a rady / Jak si rychle najít práci?
Jak si rychle najít práci?

Jak si rychle najít práci?

Dali jste si do nového roku předsevzetí získat lepší práci nebo jste zrovna bez práce a rozhodli jste se si nějakou najít? Poradíme vám, jak začít a kde práci hledat. Nechte se inspirovat těmito kroky a uvidíte, že hledání práce nebude tak složité.

1. KROK – životopis

Váš životopis představuje vaši osobnost. Proto by měl být stručný a strukturovaný. Pokud v něm uvedete informace typu rodinný stav, datum narození nebo rodné číslo, bude působit neprofesionálně. Důležitý je i kontakt na vás – adresa, telefon, e-mail. Nezapomínejte ani na motivační dopis, který je dnes také velmi důležitý.

2. KROK – hledejte

Hledejte tam, kde mohou být volná místa. Nejdříve zkuste úřad práce, doma můžete rozesílat e-maily, sociální sítě se nabídky pracovních míst jen hemží. Pracovní portál také ukrývá nabídky, které nemusí být na úřadu práce. Hledáním práce by měl člověk strávit osm hodin denně, nestačí jen odpovědět na tři nabídky – musíte se do hledání ponořit. Můžete zkusit i personální agentury, které vám tu práci najdou.

3. KROK – pohovor

Víte, jak se máte chovat na pohovoru? Tím, že vás na něj pozvou ještě neznamená, že jste přijat – to nejhorší je před vámi, teď musíte zazářit. Nejdříve vyberte vhodný oděv, zapomeňte na váš sportovní styl a oprašte elegantní kostýmek nebo oblek. Je důležité přijít na pohovor připraven a upraven. První dojem dělá hodně. Hlavně přijďte včas a nikdy se neptejte na mzdu hned na začátku. Nebojte se říci „nevím“, nikdo učený z nebe nespadl.

4. KROK – nevzdávejte se při neúspěchu!

Neuspěli jste? Nevadí, je důležité se za žádnou cenu nevzdávat a hledat práci dál. Po neúspěšném pohovoru si dejte den přestávku v hledání, odreagujte se a další den začněte znovu. Myslete pozitivně, ta pravá práce přijde!

O makawiel@email.cz

Nahoru