Těžební karty jsou potvrzeny

O existenci speciálních grafických karet, určených výhradně jen pro těžení kryptoměn se do této chvíle jen spekulovalo. Ovšem Asus nyní přišel na trh s novinkou, která dala těmto spekulacím vale. Jeho novinka Mining-P106-6G má upravený čip GP106 z karty GTX 1060. Takty této karty jsou nastaveny na 1506 MHz a 1708 MHz v boostu. Rozdíl je taktéž v TDP, které se navýšilo na 120 W.

Parametry paměti se však u této novinky shodují s kartami v běžných verzích. Na kartě nalezneme grafické výstupy a slibuje také zvýšenou odolnost ložisek ventilátorů, které nejspíše budou mít velmi náročné směny. Ke kartě je taktéž dodáván software GPU Tweak II, který slouží pro jednoduché přetaktování.

První informace jsou k dispozici také o kartě MSI P104-100, ve které se ukrývá výkonnější čip, která je ve svém základu standardem pro  GTX 1070 a GTX 1080. MSI se rozhodlo pro výkonnější verzi aero zvolit design, který nese název aero. U další z plánovaných variant, jako je s P106-100 nabídne vzhled řady TOC.

Díky těmto kartám tak těžaři navýší výkony svých přístrojů a tím i výši měny, kterou budou moci vytěžit. Nové karty jsou především reakcí prodejců na to, že těžaři ve velkém vykupují grafiky určené především na pro herní účely, které poskytují vysoký výkon, který je pro těžení zapotřebí. To je dáno především neustále stoupající cenou bitcoinu. Není proto divu, že výrobci cítí potenciál trhu a chtějí zaplnit tuto díru. Minig kartu většinou poznáme tak, že jí zcela chybí grafické výstupy a její záruka bude zkrácena pouze na 90 dnů, což ovšem neplatí v rámci evropských obchodů, které musí dodržovat standardní dvouletou záruku.