Novinka od Googlu vám to namaluje!

Umělá inteligence od Googlu je čím dál tím více inteligentnější a snaží se obsáhnout skutečně velké množství nejrůznějších schopností. Tou nejnovější je například kreslení. Stačí jen, abyste namalovali kus nějakého obrázku, a umělá inteligence zbytek dokreslí za vás.

Google si velmi rád hraje, to všichni víme a důkazem toho je i jeho nejnovější aplikace, do které vstupuje neuronová síť, nebo-li také umělá inteligence, kterou známe již z Quick Draw! Ta se naučila malovat kresby od ruky a naučila se také, jak jednotlivé věci vypadají. Nyní tyto nově nabyté schopnosti zúročuje tak, že umí věci sama dokreslovat.

V nejnovější variantě si stačí jen z nabízené roletky vybrat, jaký objekt chcete kreslit, a pak namalovat jeho třeba jen malou a nepatrnou část. Umělá inteligence se pak postará o to, aby váš výtvor dotvořila tak, jak by asi vypadat měl. Nevýhodou je, že chvilku trvá, než se objekt načte a také než myší něco nakreslíte. Jakmile však přestane, aplikace poměrně rychle dokreslí to, co jste nejspíše chtěli nakreslit.

Na svědomí to má ona neuronová síť, u které nutno podotknout, neměla nejlepší učitele. Jelikož se učí od nás uživatelů, a obrázky od nás vypadají většinou dost příšerně, i její výtvory jsou vhodné tak maximálně na připnutí k lednici. Výsledek je již principu vždy dost hrozný. Nicméně, protože je podob obrázků vždy velké množství, bude jej neustále překreslovat dokola, dokud v obrazu vy sami neprovedete nějakou tu změnu k lepšímu, popřípadě nezačnete zcela novou kresbu. Tak se nebojte, a pusťte se do toho.

Celou aplikaci najdete na tomto internetovém odkazu.