Free songs
Domů / Software / Účetní systém není podnikový informační systém. Jaké řešení je vhodné pro vás?
Účetní systém není podnikový informační systém. Jaké řešení je vhodné pro vás?

Účetní systém není podnikový informační systém. Jaké řešení je vhodné pro vás?

Bez moderních technologií dnes podniká jen naprosto okrajová část podnikatelské veřejnosti. Pokud nevyznáváte hodnoty „staré školy“, neměli byste s jejich využíváním váhat. Platí to zejména o sofistikovaných softwarových aplikacích, které automatizují a urychlují běžné činnosti. Týká se to například účetnictví – plnohodnotný účetní systém je vždy lepší než kompromis v podobě tabulkového procesoru. Ale nevyplatila by se vám rovnou implementace podnikového informačního systému?

Rozhodnutí mezi účetním programem a podnikovým informačním systémem, který pokrývá účetní i jiné agendy, není snadné. V prvé řadě si musíte vyjasnit, co od produktu vlastně očekáváte. Kromě účetnictví to může být řízení skladu, obchodních aktivit apod. Uvažujte v horizontu několika let a zamyslete se nad tím, jestli vám platforma bude sloužit i v budoucnu.

Řešení pro živnostníka a malou firmu

Co se týče OSVČ a majitelů firem, jež momentálně podnikají v menším rozsahu, je pro ně rozumnou volbou levnější účetní systém, který neklade vysoké nároky na implementaci (tzn. ho lze zprovoznit v řádu několika dní) a dle potřeby z něj lze postavit podnikový informační systém.

Konkrétně lze zmínit například platformu RIS Start, kterou již řadu let vyvíjí česká špička Saul informační systémy s.r.o. Platforma nabízí implementaci v řádu 1-2 dní, intuitivní ovládání a možnost přidání dalších modulů.

Středně velké a větší společnosti

V případě středně velkých a velkých podniků není co řešit. Tyto subjekty se již bez robustního řešení neobejdou. Samozřejmě je důležité, aby podnikový informační systém pokryl všechny agendy a disponoval rozsáhlou (ovšem nikoliv zbytečnou) funkcionalitou.

Je třeba počítat s tím, že zprovoznění podnikového informačního systému trvá podstatně déle než implementace účetního softwaru. Řádově se jedná o 2-3 měsíce. Rozumnou volbou pro náročné uživatele, kteří nemají důvod k vývoji vlastního řešení, je RIS. Více se o něm dozvíte na stránkách saul.cz.

O makawiel@email.cz

Nahoru