Ve Spojených Arabských Emirátech vyroste první simulovaná kolonie z Marsu

Spojené Arabské Emiráty oznámili, že mají v plánu vybudovat městečko, které bude mít stejné podmínky, jako by se vyskytovalo na Marsu. Lidé by se zda mohli připravovat na kolonizaci rudé planety.

Rozloha tohoto městečka by se měla pohybovat okolo 177 tisíc metrů čtverečních a jeho navrhovatelem je dánská architekt Bjarke Ingels ve spolupráci s renomovanými vesmírnými inženýry a vědci.

Životní podmínky na této základně jménem Mars Scientific City budou velmi podobné těm na Marsu. Jeho obyvatelé však nebudou vystavení škodlivému záření a nebudou si muset vyrábět kyslík. Odborníci kteří zde budou žít si však budou vše ostatní simulovat přesně tak, jak by to mohlo na Marsu vypadat.

Realizační plán počítá s vytvořením týmu, který v městečku stráví jeden celý rok a následně vypracuje jakýsi manuál a referenční rámec pro vývoj strategií dlouhodobého pobytu na Marsu či jiné více méně nehostinné planetě. Realizace tohoto projektu vyjde zhruba na 500 milionu místních dolarů, což je zhruba 126 milionů amerických dolarů.

Podívejte se na video, které vám celý projekt trochu více přiblíží.