Klasika, nebo dotykový? Souboj repasovaných ultrabooků Dell

Na poli repasované výpočetní techniky patří firma Dell mezi nejoblíbenější výrobce. Odolné a výkonné stroje z její dílny si pravidelně pořizují velké firmy, které potřebují co nejkvalitněji vybavit své zaměstnance. Po vyřazení jsou však často stále schopné provozu na vysoké úrovni, a proto nacházejí u spotřebitelů další uplatnění.

Dnes se podíváme na manažerské ultrabooky Dell Latitude E7240, které mohou coby repasované nabídnout prémiové vlastnosti za více než přijatelnou cenu. Na trhu je najdeme v dvojím provedení – klasickém a dotykovém. Který z nich stojí spíše za zakoupení?

Rozdíly jsou patrné hlavně vizuálně

Obě varianty od sebe lze rozeznat ještě před otevřením ultrabooku. Klasická varianta je stříbrná s víkem z hliníku, zatímco dotykový model je na první pohled téměř černý s masivním víkem z měkčeného karbonového vlákna. Displej je tak odolnější proti poškození, čemuž také napomáhá ochrana sklem Corning Gorilla Glass NBT.

Celkově je však odolnost obou variant – jak už to u firmy Dell bývá – vysoká. Její produkty jsou zpravidla testovány ve vysoce zátěžových podmínkách a problémy u nich nezpůsobuje časté otevírání a zavírání, a dokonce ani pády. Konstrukce těchto ultrabooků patří rozhodně mezi ty spolehlivější.

Po otevření strojů není zdánlivě rozdíl až tak patrný. Oba displeje jsou ve Full HD provedení. Kamerka u dotykového ultrabooku je více zapuštěna a vizuálně tak vypadá lépe, hlavní rozdíl ale samozřejmě poznáte až ve chvíli, kdy začnete přístroj používat. Zda je dotykový displej dostatečně praktický si musí každý vyjasnit sám. Pravdou je, že jako náhrada touchpadu může práci urychlit a usnadnit. Na druhou stranu psaní na klávesnici dokáže nahradit spíše ve výjimečné situaci.

Hardware splňuje vysoké standardy Dell

Co se týče konektivity, jsou oba ultrabooky na stejné úrovni. Vhod přijde kompatibilita se standardní dokovací stanicí Dell E-family. Nechybí klasické HDMI konektory, miniDisplayPort, 3x USB 3.0 nebo slot na paměťovou kartu a čtečku bezpečnostních karet. Latitude E7240 také disponuje WiDi technologií pro bezdrátové připojení monitoru nebo televize.

Ultrabooky mají snadno vyměnitelnou baterii. Pokud tedy u sebe budete mít náhradní, můžete se snadno s výdrží dostat na takové časy, jakých dosahují nové ultrabooky.

Stejně jako jejich předchůdci, také Dell Latitude E7240 jsou stroje, které pro jejich špičkové kvality pravidelně využívají i ty nejvýznamnější firmy. Pokud se rozhodnete vyzkoušet jeden z repasovaných modelů, do rukou se vám za dobrou cenu dostane prémiový manažerský ultrabook, ať už zvolíte dotykovou nebo klasickou variantu.