Vybíráme herní PC

Počítač už má dnes doma skoro každý, ne každý počítač je však herní. Co dělá počítač tím herním? Předně je to rychlost, vysoký výkon a kvalitní grafická karta. Jak ale poznat, který herní PC vám bude stačit? To už je těžší, na trhu existuje celá řada různě náročných her, pro určení dostačující úrovně herního PC je třeba si říct, jaké hry hraji nebo hrát chci, a podle toho potom napasovat vhodnou herní PC sestavu. Někomu samozřejmě stačí PC herní sestava z běžného e-shopu s elektronikou. Pro náročnější hráče to však rozhodně nebude.

Jak na to

Po herním počítači touží mnoho lidí. Většina z nich jej vybírá tak, že zamíří do kategorie herních PC v nějakém internetovém obchodu a tam si stiskem jediného tlačítka zvolí celou sestavu. Lidé spoléhají na to, že jsou tyto herní PC sestavy navrženy tak, aby si na nich hráč užil své oblíbené herní tituly. Jenže ne vždy je tomu tak. Ve snaze vydělat na zákaznících maximum mnozí obchodníci sestavují herní sestavy s kvalitním CPU i grafickou kartou, ovšem ostatní komponenty už zdaleka tak kvalitní nejsou. Může se proto snadno stát, že sestava hučí, nedostatečně chladí nebo vlivem nevhodně zvolené kombinace komponent nedosahuje požadovaného výkonu.

Dnes už asi každý hráč ví, že pro herní výkon je důležitá grafická karta a rovněž CPU. Při koupi sestavy se tedy na ně zaměří a má radost, že sestava obsahuje grafickou kartu Nvidia GTX 1050, která je považována za nejlevnější skutečně herní grafiku. Stejně tak zkontroluje CPU a je nadšen, že vidí AMD RYZEN 1600. Ale co ostatní součásti sestavy? Jak poznat kvalitní ventilátory, vhodný monitor nebo dostatečně prostornou skříň? Nejste na to sami, porozhlédněte se ve specializovaném e-shopu, který se zabývá skládáním skutečně herních PC sestav. Na výběr máte mnoho výkonnostních variant a v případě potřeby vám zde dokážou také fundovaně poradit.