Jak vybrat herní počítač?

Sháníte kvalitní herní počítač? Přečtěte si následující článek, který se zabývá výběrem herních počítačů. Seznámí vás se základními parametry, které byste při výběru kvalitního herního počítače neměli podcenit.

Pokud jste vášnivými hráči, nebo hrajete pouze občas, jistě oceníte výkon těchto počítačů. A na závěr máme i radu, jak výrazně ušetřit.

Před samotným výběrem kvalitního herního počítače si promyslete, zdali budete hrát aktivně nebo nárazově. Ujasnit si byste si měly také pořizovací náklady, díky kterým se jednotlivé modely výrazně cenově liší.

Při výběru počítače, si nezapomeňte koupit i kvalitní herní monitor, reproduktory a další bohaté příslušenství.

Jaké jsou kritéria pro výběr herního počítače?

  • Jak často budete hrát počítačové hry?
  • Kolik jste schopni za herní počítač zaplatit?
  • Budete investovat také do monitoru, myši nebo klávesnice?

Tyto kritéria vám s výběrem herního počítače pomohou. Tak jako u ostatních elektronických produktů, jsou rozhodující i finanční prostředky. Pokud hrajete aktivně, je potřeba investovat do výkonnějšího počítače. Při koupi nezapomínejte ani na klávesnici, monitor a myš.

Takže nyní již konkrétně

Při výběru kvalitního herního počítače není důležité koukat pouze na pořizovací náklady. Důležité je zaměřit se také na výkonnou grafickou kartu, procesor, paměť RAM a velikost harddisku.

Výkonná grafická karta

Grafika patří mezi nejdražší komponenty. Při koupi herního počítače je vhodné pořídit si grafickou kartu poslední generace. Tato karta vám zajistí dostatečný výkon pro všechny typy her.

S požadavky her berte v úvahu také velikosti paměti grafické karty. Čím větší je paměť, tím je grafické karta výkonnější. Vyšší paměť vám zajisté také plynulejší obraz. Nejznámějšími výrobci grafických karet patří AMD a NVIDIA.

Procesor

Velmi důležitou částí počítače je také procesor, kterému nesmí chybět dostatečný výkon. Silná grafika s méně výkonným procesorem nebude fungovat správně, pokud zvolíte počítač s menším výkonem grafické karty.

Na současném trhu jsou k dispozici dva výrobci procesorů. Jedná se o modely Intel, z nichž nejznámější je Core i3, Core i5, Core i7 a Core i 9. Druhým výrobcem je AMD.

Rychlá paměť RAM

V případě herních počítačů volte paměť minimálně 8 GB, nejlépe však 16 GB nebo 32 GB. Sáhněte také po modulech s rychlejším typem paměti – DDR4 a výše.

Velikost harddisku

Počítačové hry jsou náročné také na velikost a rychlost harddisku. Pokud máte nainstalováno více her, investujte do větší paměti harddisku. Velikost by měla být alespoň 1 TB nebo 2 TB.

Co se týče typu, ideální je mít k dispozici např. jeden rychlý SSD disk a k němu pak další vysokokapacitní SATA disk, který už není tak drahý.

Na rychlém disku pak řešte systém či vybranou hru a velký SATA je ideální pro ukládání velkých objemů dat, jako je hudba, filmy atd.

Repasované herní počítače

Nejlepší a nejlevnější variantou herních počítačových sestav jsou repasované počítače. Jedná se o opravené a otestované počítače, jejichž výhodou jsou nižší pořizovací náklady.

Repasované levné počítače se dají pořídit klidně až o 70 % levněji než v případě nákup zcela nového modelu. Samozřejmostí je záruka na 12 měsíců a výkon, který nabízí PC z vyšších modelových řad.

Autor: inComputer.cz – tradiční prodejce repasované výpočetní techniky