Za poslední tři měsíce měl Facebook příjem 12,78 miliardy dolarů. Jedná se meziročně o 48% více než ve stejném období v roce 2016, kdy taté suma představovala 8,63 miliard dolarů. Čistý zisk se v posledním čtvrtletí dostal na 4,27 miliardy dolarů, zatímco před rokem se jednalo o 3,75 miliardy dolarů. Z finančního pohledu tak vše vypadá naprosto v pořádku. Ovšem samotná oblast uživatelů se dostává do červených čísel.
I když se celkový počat uživatelů Facebooku napříč celou planetou stále zvyšuje, oproti minulým letům se jedná o postupné zpomalování a na příklad denních uživatelů facebooku letos narostlo vůbec nejméně o pouhé 32 miliony uživatelů na současných 1,4 miliardy.
Pro investory je ovšem nejodstrašující to, že společnost v rámci společnosti došlo vůbec poprvé k poklesu děnně aktivní ch uživatelů kterých bylo jen 184 milionů. V předešlém třetím čtvrtletí to ovšem bylo 185 milionů denně aktivních uživatelů.
Sám Zuckerberg tento problém obhajuje tím, že plánovaný cíl Facebooku s novou verzí news feedu přišel o 50 milionů hodin denně, tedy asi 5% propad, kdy uživatelé netráví aktivní čas na facebooku. Jinak řešeno virálního obsahu nyní na Facebooku nenajdeme tolik a tak u něj lidé nestráví tolik času.
Facebooku k tomuto kroku přistoupil proto, protože chce vyšší kvalitu svého obsahu a tak snižuje počet virálních příspěvků, což by mohlo zlepšit sociální aspekt celé sítě. Facebook totiž v součanosti čelí obrovské kritice, z pohledu šíření fake news i propagace nenávisti, ovlivňování voleb a tvrobě závislostí a depresí.
Zda tato opatření přispějí k lepší kvalitě této sociální sítě je v současné době otázkou. Facebook totiž navýšil i sazby za jednotlivé příspěvky a tak je dost možné, že spíše než odstraňování plev od zrna dojde k tomu, že se na Facebooku budou objevovat zrna i plevy, které na to prostě mají.