Free songs
Domů / Tipy a rady / Jak funguje virtuální měna-bitcoin?
Jak funguje virtuální měna-bitcoin?

Jak funguje virtuální měna-bitcoin?

Bitcoin je virtuální měna, neboli kryptoměna, která si před nedávnem získala nejednoho příznivce. Většina z nich v této měně viděla možnost snadného a rychlého zbohatnutí. Unikátní vlastností bitcoinu je plná decentralizace a nezávislost na oficiálních měnách. Bitcoin byl vytvořen tak, aby žádný jednotlivec, skupina ani stát nemohl tuto kryptoměnu ovládat, padělat, způsobit inflaci či jinak ovlivňovat, a nikdo o ní nemůže ani rozhodovat. Podle některých odborníků je to digitální měna budoucnosti.

Jaký je princip fungování

V rámci sítě Bitcoin probíhá komunikace prostřednictvím počítačového programu, ve kterém se nacházejí účastníci dvojího typu. A to uživatelé a těžaři, z nichž každý může být buď koncovým účastníkem, těžařem anebo může být v obou rolích. Uchovávat bitcoin lze buď jako soubor v počítači s peněženkou, nebo pomocí služby nějaké třetí strany. Množství bitcoinu v oběhu je předem dané a držet a převádět jej lze pod pseudonymem.

Kde je možné bitcoin koupit

Předně je třeba mít bitcoinovou peněženku, ale budete-li nakupovat za menší částky, stačí vám mobilní aplikace, kde můžete sledovat transakce podobně jako i internetovém bankovnictví. Pro vyšší částky se doporučuje hardwarová peněženka, která předejde krádežím bitcoinů. Na logickou otázku jak získat bitcoin je jednoduchá odpověď. Bitcoin lze koupit v bitcoinmatech ve větších městech. Peněženku si zálohujte, abyste o své bitcoiny nepřišli například vymazáním. Přístup k bitcoinům má pouze jejich vlastník, takže pro případ jeho smrti je třeba předem zařídit, aby se k nim nový vlastník mohl vůbec dostat.

Jak platit bitcoinem

Platit lze online i „offline“. E-shopy, které tuto kryptoměnu přijímají najdete na coinmap.org. Platba

v „offline“ obchodě probíhá pomocí QR kódu, ale musíte znát PIN a heslo do bitcoinové peněženky.

Další informace o bitcoinu

Tato kryptoměna je rozsáhlou počítačovou sítí s největším výkonem na světě. Připomíná podobnou revoluci, jakou byl nástup Internetu v 90. letech minulého století. Platební síť má vlastní organizaci Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sleduje eventuální hrozby a zajišťuje konference a propagaci této virtuální měny budoucnosti.

O makawiel@email.cz

Nahoru