Instagram proti falešným uživatelům a jejich lajkům

Mít co nejvíce sledujících a lajků to je recept na to jak vydělávat na Instagramu peníze. Není proto divu, že někteří využívají služeb třetích stran a za lajky a falešné sledovatele platí peníze. To je ovšem  v rozporu s podmínkami používání této služby. Proto se tomu nyní rozhodl Instagram udělat přítrž a vyslal do boje strojové učení, které má za úkol podvodnou aktivitu rozklíčovat a vymazat.

Vše je otázkou peněz

Falešná čísla nabírají společnosti se snahou zviditelnění, případně sami uživatelé, kteří chtějí produkty zdarma, ale nemají dostatečný počet následovatelů k tomu, aby se mohli obrátit přímo na firmy. Ti všichni využívají služeb společností s velkým množstvím falešných účtů, které provádějí aktivitu na účtech těch, kteří za to zaplatí. Některým je dokonce nutné sdělit přihlašovací údaje ke svému účtu, což je velmi nebezpečné.

Instagram tomu chce zabránit pomocí strojového učení, které má takové aktivity odhalit a vymazat. U účtů, kde toto jednání odhalí, navíc vyzve ke změně hesla. Služba tak varuje, že v případě dalšího užívání podobných nástrojů může přijít patřičný postih.

Falešné účty

Falešná aktivita se totiž týká i placených příspěvků, což je velký problém. Těžko totiž bude Facebook vysvětlovat, že aktivita byla falešná, ale inzerent své peníze již zpět nedostane.

Krom falešné aktivity bojuje i s falešnými účty, což je ovšem běh na velmi dlouhou trať. Množství těchto účtů je totiž obrovské a denně jich další kvantum přibývá. Snad tedy Instagram bude i nadále brojit proti takovým praktikám a tím sociální sítě alespoň trochu pročistí.