Laserová měřící technika: Buďte přesní na milimetr

26 března, 2019

Pokud chcete být při svých stavebních projektech přesní na milimetr, pak zapomeňte na svinovací či rozkládací metry nebo pásma. Tu největší přesnost vám zaručí laserová technika.

Jak už název napovídá, laserová technika pracuje se systémem laseru, který je schopen určovat jednotlivé vzdálenosti, nebo za pomoci promítání naznačuje jednotlivé předem nastavené linie.

Ruční laserové dálkoměry

Ruční laserový dálkoměr pracuje na systému vyslaného laserového paprsku, který dokáže na základě přerušení paprsku vypočítat určenou vzdálenost. Laserové dálkoměry se vyznačují precizní přesnosti, snadným ovládáním a také celou řadou funkcí, jako jsou výpočty, pamětí jednotlivých měření či zvukovou signalizací. Vybírejte si laserový dálkoměr podle dosahu, který při svých projektech potřebujete.

Křížové, bodové a linkové lasery

Tento typ laseru se využívá pro jasné vyznačení linie či bodu. Ty mohou být naznačovány vertikálně, horizontálně i do kříže. Vše můžete nastavovat pomocí jednotlivých regulačních ovladačů a vše kontrolovat pomocí integrovaných vodovážných systémů. Tento typ laseru lze využívat v momentě, kdy si potřebujete vyznačit přesnou linii či bod a snadno a rychle zachytit vodorovnou výškovou hladinu.

Rotační laser

Rotační lasery jsou obdobou klasických křížových laserů s tím rozdílem, že paprsek v pravidelných intervalech rozvrhují v rozsahu 360°. Rotační laser se hodí v momentě, kdy potřebujeme získat vodorovnou výškovou hladinu. Své uplatnění tak často nachází například při konstrukci základů. Vodorovnou linku pak můžete využívat v celé řadě případů i v interiérech, například při dělání podhledů, obkladů, nebo při instalaci předmětů jako je televizor.