Free songs
Domů / Internet / Google představil svou vizi herní budoucnosti
Google představil svou vizi herní budoucnosti

Google představil svou vizi herní budoucnosti

Google představil novou herni platformu Stadia. Ta by měla umožňovat hrát nejnovější hry v plné kvalitě na jakémkoliv počítači s prohlížečem Chrome a to i v telefonu či televizi. Hráči pak budou moci streamovat své hraní na YouTube v plné kvalitě.

Herní budoucnost

V Loňském roce testoval Google službu nazvanou Project Strem, který umožňoval hraní hry Assassins Creed Odyssey v prohlížeči ve Full HD při 60 snímcích za sekundu. Stačil k tomu obyčejný notebook a internet. Službu před zimu Google doladil a nyní odhalil službu Stadia, která nabízí hraní her v ještě lepší kvalitě.

Ta bude již při startu nabízet herní zážitek ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu a HDR. Do budoucna se navíc počítá i s 8k a 120fps. Vše je vypočítáváno v datacentrech Googlu, které jsou vysoce optimalizované.

Rychlý internet, nic víc

Momentálně ještě není jasné, jak se bude za novou službu platit a na kolik takové hraní vlastně přijde. Dozvědět bychom se to však měli ještě letos, protože Stadia by měla být spuštěna tento rok v USA, Kanadě, Velké Britanii a některých dalších zemí Evropy. Je navíc dost pravděpodobné, že by v první fázi mohlo být zapojeno také Česko.

Celý proces dostání se k samotné hře je navíc extrémně rychlý a naprosto bez problémů. Odpadá tak ladění kvality obrazu, zkrátka dostanete do nejlepší. Jediné co je potřeba kontrolovat je rychlost internetové přípojky. U Project Stream byl minimální požadavek 25 Mb/s. Pro hraní ve 4K to však bude chtít o něco rychlejší intenet.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru