Staráte se o svůj notebook dobře?

Právě ve chvíli, kdy potřebujte dopsat důležitou smlouvu či sledujte napínavý film, obrazovka zhasne a váš notebook již nejde znovu zapnout. Je vám to povědomé? Notebook se neustále vypíná, či vám tropí jinou neplechu a vy si s tím nevíte rady? Brno servis notebooků poskytuje své služby každému, ovšem víte dobře, jak se o svůj notebook dobře starat?

Jak se o notebook starat?

  • Nevystavujte notebook rychlým změnám teploty. Když přenášíte notebook v zimě, nezapínejte jej okamžitě. Místo toho jej nechte nejprve zahřát na pokojovou teplotu. Zabráníte tak možnému poškození diskové jednotky v důsledku kondenzace uvnitř stroje. Vyvarujte se také teplu ze slunečního záření.
  • Nepoužívejte notebook na posteli. Opakované používání notebooku na posteli způsobí, že nasaje prach a nečistoty z postele a nakonec zablokuje ventilátor.
  • Počítač držte a zvedněte za základnu, nikoli za LCD displej (obrazovku). Pokud jej zvednete pouze za obrazovku, mohlo by dojít k poškození displeje nebo kloubů připevněných k základně. Displej se také snadno poškrábe nebo poškodí přímým tlakem – nevyvíjejte na něj tlak.
  • V ideálním případě udržujte počítač v čisté a bezprašné místnosti.
  • Nechte jednotku každoročně vyčistit od vnitřního prachu. Udělejte to pomocí počítačového profesionála, nebo to udělejte sami, jakým je například ntb brno servis, pokud můžete. Pokud se hromadí prach, systém se nebude schopen správně ochladit. Teplo může zničit základní desku.
  • Používejte a ukládejte notebook pouze na dobře větraném místě. Pokud používáte notebook, dělejte to na místě, kde je stálá cirkulace vzduchu. Spousta lidí zničí notebooky jejich používáním v uzavřených prostorech a tím způsobí přehřátí notebooku.
  • Zkuste notebook udržovat na rovném a čistém povrchu. Tím se zabrání poškození notebooku. To může být obtížné, zejména pokud jste s notebookem venku, ale pokud je k dispozici plochý povrch, položte ho na něj.